Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus atakuje szkoły. Nieoficjalnie: Rząd chce powrotu zdalnego nauczania!

3

Ta wiadomość może się nie spodobać uczniom. Koronawirus jest w natarciu, co sprawia, że już niebawem szkoły znów mogą zostać zamknięte. Ustalenia mediów wskazują na to, że rząd myśli o powrocie do zdalnego nauczania.

Koronawirus atakuje szkoły. Nieoficjalnie: Rząd chce powrotu zdalnego nauczania!
Szkoły znów zostaną zamknięte? (Pixabay)

Nieoficjalne informacje dot. możliwości ponownego zamknięcia szkół podaje RMF FM. Pierwsze zmiany mają dotknąć najstarszych, czyli studentów. Później nauka zdalna ma być też wprowadzona w szkołach średnich.

Rząd chce, by problemów ze zdalnym nauczaniem nie mieli dorośli. W związku z tym założenia są takie, żeby najmłodsi uczniowie uczęszczali do szkół tak długo, jak to tylko możliwe.

Według ustaleń RMF FM rozwiązania dot. uczelni i szkół nie mają podlegać regionalizacji. To dlatego, by nie doprowadzić do sytuacji, że w jednym województwie warunki do uczenia będą lepsze, a w innym znacznie gorsze.

Kiedy powrót do zdalnego nauczania? Tego na razie nie wiadomo. Być może czegoś nowego dowiemy się w sobotę, kiedy to planowana jest kolejna konferencja prasowa z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

Koronawirus w Polsce. Infekcje w kolejnych szkołach

Niestety, z dnia na dzień rośnie liczba szkół, w których pojawiają się przypadki koronawirusa. Jak podaje serwis nowiny.pl, COVID-19 wykryto ostatnio w szkole podstawowej w Chałupkach. Jeżeli chodzi o powiat raciborski, to infekcje pojawiły się też w szkołach w Pietrowicach Wielkich, Pawłowie i Krzyżanowicach.

Zobacz także: Żółte strefy w całym kraju. Paweł Mucha: zdecydowane działania przynoszą wymierne efekty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić