BOB| 

Pożar w Chorwacji. Turyści utknęli na lotnisku

86

Europa zmaga się z pożarami, które są konsekwencją wysokich temperatur. Tym razem ten problem dotknął Chorwację, w której płonęły lasy niedaleko Splitu.

Pożar w Chorwacji. Turyści utknęli na lotnisku
Pożar w Chorwacji (Twitter.com)

W ostatnich dniach głośno było o ogromnych pożarach w Turcji. Niestety w tym roku wiele europejskich krajów ma ten sam problem. Wysokie temperatury sprawiają, że łatwo o pojawienie się niszczycielskiego ognia w lasach, a wtedy tragedia gotowa.

Groźny pożar w Chorwacji

Niepokojące wieści docierały z Chorwacji, która jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Pożar wybuchł w lasach, które leżą w Trogirze niedaleko Splitu.

W akcji gaśniczej uczestniczyło około 80 strażaków. Wygląda na to, że udało się wszystko opanować, ale było nerwowo. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy i turyści mają teraz problemy z podróżowaniem.

Hello, utknęliśmy w Splicie na lotnisku, czekamy na taksówkę, która miała nas zawieźć do hotelu. Nasz lot był opóźniony o dwie godziny z powodu pożarów. Nikt nie odpowiada na nasze telefony. Proszę, pomóżcie - mówi jedna z turystek.

Z powodu ogromnych kłębów dymu wstrzymano ruch lotniczy w Splicie. Są także duże utrudnienia w ruchu drogowym. Tego lata w Chorwacji wybuchło już ponad 2 tys. pożarów.

Zobacz także: Chorwacja płonie. Strażacy walczą z pożarem w okolicach Trogiru
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić