Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Pożar w Chorwacji. Turyści utknęli na lotnisku

43
Podziel się:

Europa zmaga się z pożarami, które są konsekwencją wysokich temperatur. Tym razem ten problem dotknął Chorwację, w której płonęły lasy niedaleko Splitu.

Pożar w Chorwacji. Turyści utknęli na lotnisku
Pożar w Chorwacji (Twitter.com)

W ostatnich dniach głośno było o ogromnych pożarach w Turcji. Niestety w tym roku wiele europejskich krajów ma ten sam problem. Wysokie temperatury sprawiają, że łatwo o pojawienie się niszczycielskiego ognia w lasach, a wtedy tragedia gotowa.

Groźny pożar w Chorwacji

Niepokojące wieści docierały z Chorwacji, która jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Pożar wybuchł w lasach, które leżą w Trogirze niedaleko Splitu.

W akcji gaśniczej uczestniczyło około 80 strażaków. Wygląda na to, że udało się wszystko opanować, ale było nerwowo. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy i turyści mają teraz problemy z podróżowaniem.

Hello, utknęliśmy w Splicie na lotnisku, czekamy na taksówkę, która miała nas zawieźć do hotelu. Nasz lot był opóźniony o dwie godziny z powodu pożarów. Nikt nie odpowiada na nasze telefony. Proszę, pomóżcie - mówi jedna z turystek.

Z powodu ogromnych kłębów dymu wstrzymano ruch lotniczy w Splicie. Są także duże utrudnienia w ruchu drogowym. Tego lata w Chorwacji wybuchło już ponad 2 tys. pożarów.

Zobacz także: Chorwacja płonie. Strażacy walczą z pożarem w okolicach Trogiru
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
jugosławia
10 miesięcy temu
wojny domowe w byłej jugosławii to najlepsze relaksy w historii
Kasia
10 miesięcy temu
Jak dobrze, gdy człowiek jest człowiekiem. Nie da się czytać tego poniżej! Rzeczywiście psychiatra jest potrzebny
Axin
10 miesięcy temu
Miałem ten widok z basenu,Brało udział 170 strażaków ,26 żołnierzy 50 wozów straży pożarnej i 8 samolotów które od rana do zmierzchu latały dwa dni. Lotnisko miało odwołane loty samoloty bardzo często kołowały
Pablo
10 miesięcy temu
Jestem akurat na Ciovo przy samym Trogirze, przez dwa dni płonęła górka nic więcej. Samoloty startowały i ładowały normalnie. Nie wiem skład macie te informacje.
ogon
10 miesięcy temu
fajne są te komentarze o ustaszach i prawdziwe
vuk over
10 miesięcy temu
w czasie wojny jugosłowiańskiej serbskie czetniki napadły na szpital w vukovarze i rozstrzeliwali pacjentów buhahaha
same kaleki
10 miesięcy temu
chorwacja to dziadowski kraj w którym ludzie umierają z głodu umierają na tyfus jest to kraj pełen min przeciwpiechotnych z czasów wojny jugosłowiańskiej stąd wiele kalek z pourywanymi nogami w tym kraju
Dark
10 miesięcy temu
Niemieccy deweloperzy tylko czekają na taką ziemię, przed pożarem niemieli szans na wybudowanie hoteli.
fakt
10 miesięcy temu
w tych komentarzach jest sama prawda o tym katolickim ustaszowskim kraju zwyrodnialców ustaszowskich Reżim ustaszy był prymitywnym i najbardziej brutalnym reżimem w czasie 2 wojny światowej a Jasenovac tzw. katolicki Oświęcim jest tego najlepszym przykładem
agnes
10 miesięcy temu
Przecież to widać gołym okiem, że te wszystkie komentarze są pisane w tym samym nienawistnym stylu przez jedną niezrównoważoną psychicznie osobę.
Aro z Krakowa
10 miesięcy temu
Test
Rocky70
10 miesięcy temu
Facet jest na bank sfrustrowanym Serbskim nacjonalistom. Raczej można powiedzieć Cetnikem. Sorry Gregory ale na tej wojnie najwięcej straciła Serbia.
pffff
10 miesięcy temu
kogo to obchodzi? trza pracować a nie po wakacjach się rozbijać
Piotrek
10 miesięcy temu
Trochę Cię człowieku poniosło. Nie trudno po tym prymitywnym stylu pisania stwierdzić że zmieniasz Nick i wypisujesz tak podłe komentarze. Teraz jeszcze raz przeczytaj co napisałeś i zastanów się czy przypadkiem nie potrzebujesz porady psychiatry.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić