Ludzie uciekają z plaż. Dramat we Włoszech

242

Dramatyczne sceny w turystycznej miejscowości Pescara we wschodnich Włoszech. Pożar niszczy południową część miasta, ogień dotarł już do domów. Ludzie w popłochu uciekają z objętych płomieniami plaż. Są pierwsi ranni, w tym 5-letnia dziewczynka.

Ludzie uciekają z plaż. Dramat we Włoszech
Pożar szaleje w turystycznej części Włoch. Ludzie uciekają z plaż (PAP)

Włoskie media donoszą o trudnym do opanowania pożarze, który w niedzielę wybuchł w miejscowości Pescara w Abruzji. Strażacy w dramatycznej akcji przy pomocy śmigłowców walczą o opanowanie wszystkich frontów żywiołu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dramatyczny pożar we Włoszech

Płomienie sięgnęły już domów mieszkalnych w południowej części miasta. Wiele osób w wyszło na ulice i za pomocą wiader i węży ogrodowych starają się ratować swoje dobytki przed ogniem - donosi włoski portal "la Repubblica".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pożar szaleje także na lokalnych plażach. Iskry popychane wiatrem podpalają rosnące przy kąpieliskach palmy, zmuszając dziesiątki turystów i mieszkańców do ucieczki. Najgorzej jest na plaży Francavilla al Mare, na granicy z Pescarą - mówią świadkowie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W okolicy powstaje zaawansowana placówka medyczna. Sytuacja określana jest jako bardzo trudna. Jak dotychczas do szpitala przewieziono pięć osób. Wśród nich są mała dziewczynka i dwie zakonnice, które mieszkają w budynku znajdującym się na terenie objętym pożarem.

Z powodu dymu i lapilli musieliśmy ewakuować kilka domów, a nawet łaźni. Pracujemy ze wszystkimi dostępnymi ludźmi. Głównym przeciwnikiem jest gorący wiatr. Śmigłowcem straży pożarnej staramy się ograniczać szkody – relacjonuje burmistrz Pescary Carlo Masci, który koordynuje operacje gaszenia rozległego pożaru, na łamach "la Repubblica".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ogromne pożary blisko kurortów w Turcji. Relacja i nagrania polskiego turysty
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić