Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 
aktualizacja 

Pożar dachu szkoły podstawowej. Ewakuowano 150 osób

14

W Józefowie (woj. mazowieckie) doszło do pożaru dachu stołówki Szkoły Podstawowej numer 2. "Ewakuowano 150 osób. Nikomu nic się nie stało" - powiedział w rozmowie z portalem o2.pl st. kpt. Maciej Łodygowski, oficer prasowy KP PSP w Otwocku.

Pożar dachu szkoły podstawowej. Ewakuowano 150 osób
Do pożaru doszło w Szkole Podstawowej w Józefowie (Materiały WP, Adobe)

Początkowo straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Granicznej w Józefowie. Gdy jednak strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że płonie dach stołówki, która przylega bezpośrednio do budynku szkoły.

Sytuacja była dynamiczna i wymagała natychmiastowej reakcji, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałe części szkoły.

Na godz. 15.00 sytuację mamy całkowicie opanowaną - przekazał w rozmowie z portalem o2.pl st. kpt. Maciej Łodygowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na Marywilskiej 44 roi się od służb. Nagraliśmy pogorzelisko z bliska

Pożar został już całkowicie ugaszony. Na miejscu nie ma już otwartego ognia, ani śladów zadymienia.

Momentami podjęliśmy działania ratowniczo-gaśnicze, które umożliwiły nam bardzo szybkie ugaszenie pożaru. Ogień na szczęście się nie rozprzestrzenił na budynek samej szkoły - oznajmił st. kpt. Maciej Łodygowski.

Pożar dachu. Ewakuowano 150 osób

Przed przybyciem straży pożarnej, uczniowie oraz pracownicy szkoły szybko i sprawnie opuścili budynek zgodnie z procedurami ewakuacyjnymi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ewakuowano 150 osób. Na miejscu działa w tej chwili około 60 strażaków, zarówno z państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej - powiedział w rozmowie z nami oficer prasowy KP PSP w Otwocku.

Na dachu budynku stołówki znajdowała się instalacja fotowoltaiczna. Czy to ona spowodowała pożar? "Żeby bezpośrednio powiedzieć, co było przyczyną pożaru, to jest zdecydowanie za wcześnie" - dodał st. kpt. Maciej Łodygowski. Podkreślił, że na miejscu zdarzenia jest również policja oraz inne służby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić