Trwa zbiórka po dramacie w Knurowie. Spłonęły leki ciężko chorej Zuzi

4

Dramat w Knurowie. Nastoletnia Zuza cierpi na pęcherzowe zapalenie skóry. Teraz w pożarze spłonął nie tylko dom, ale również półroczny zapas leków, preparatów medycznych, sprzęty i gotówka.

Trwa zbiórka po dramacie w Knurowie. Spłonęły leki ciężko chorej Zuzi
Pożar domu Zuzy (OSP Maniowy)

Knurów, miasto na południu Polski. Pożar w domu nastoletniej Zuzy wybuchł w środę 3 marca nad ranem.

O 6.40 zadysponowano nas do pożaru w Knurowie. Już przy dojeździe zrozumieliśmy, że pali się dom naszej Zuzy. Spłonęło jedno pomieszczenie i drugie nieco ucierpiało - taką wiadomość przekazali strażacy OSP Maniowy na mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jest to szczególna tragedia. Dziewczynka choruje na rzadką, genetyczną chorobę - pęcherzowe zapalenie skóry. Na jej ciele samoistnie powstają ogromne, bolące rany. Ponadto, nastolatka ma najgorszą postać choroby - dokuczają jej przykurcze rąk i nóg oraz często jest karmiona dojelitowo.

Nastolatka tak cierpi, że nie marzy o niczym innym jak o tym, żeby być po prostu zdrowa.

Nie chcę mieć nowych zabawek, ubrań, chciałabym po prostu wyzdrowieć - ubolewa dziewczynka.

Pożarł pochłonął wszystko

Gdy rozpoczęła się pandemia koronawirusa, mama 14-latki zaopatrzyła ją w półroczny zapas leków i preparatów medycznych, które leżały wraz ze specjalistycznym sprzętem w pomieszczeniu, przylegającym do kotłowni. Wszystko spłonęło.

Same leki i odżywki to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt sprzętów i oszczędności to pewnie drugie tyle. Zanim ubezpieczyciel będzie mógł wypłacić odszkodowanie potrzeba zakupić leki i odżywki oraz wstępne materiały na odbudowę – napisali organizatorzy internetowej zbiórki pieniędzy dla nastolatki.

Strażacy zapewniają, że jeśli chodzi o odbudowę domu, pomogą rodzinie, tak jak kiedyś pomogli przy budowie specjalnie przystosowanej dla dziewczynki łazienki. Jeśli chodzi o pieniądze - liczą na ludzi dobrej woli.

Zobacz także: Pracowity weekend strażaków w województwie kujawsko-pomorskim
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić