Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Wyrzucił śmieci do lasu. To, co zrobił później, zaskoczyło leśników

55
Podziel się:

Niecodzienne zakończenie miało postępowanie dotyczące zaśmiecania lasów Nadleśnictwa Lubartów. Zatrzymany sprawca nie tylko przyjął z pokorą i zapłacił wystawiony mandat, lecz także postanowił zadośćuczynić popełnione wykroczenie.

Wyrzucił śmieci do lasu. To, co zrobił później, zaskoczyło leśników
Niecodzienne zakończenie miało postępowanie dotyczące zaśmiecania lasów Nadleśnictwa Lubartów (lasy.gov.pl)

Podczas jednego z rutynowych patroli strażnicy leśni Nadleśnictwa Lubartów zauważyli na terenie Leśnictwa Budy worki wypełnione po brzegi śmieciami. Leśnicy zdecydowali się na natychmiastowe rozpoczęcie czynności wyjaśniających.

Natrafiliśmy na pewne poszlaki, bez których rozwiązanie tej sprawy byłoby bardzo trudne. Poprosiliśmy o wsparcie kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie i wspólnymi siłami doprowadziliśmy sprawę do końca – relacjonuje komendant Straży Leśnej Kamil Mika.

Praca detektywistyczna wszystkich strażników z Nadleśnictwa Lubartów podjęta we współpracy z miejscowymi mundurowymi doprowadziła do ustalenia właściciela pojazdu, który dopuścił się nieuprawnionego wjazdu do lasu pojazdem silnikowym i wyrzucił w środku lasu osiem worków z różnego rodzaju odpadami.

Wśród nich były również substancje szkodliwe dla środowiska, w postaci znacznej ilości opakowań po oleju silnikowym. Zebrane dowody doprowadziły strażników do obcokrajowca zamieszkującego na terenie Lubelszczyzny.

Mężczyzna zapłacił mandat, wysprzątał las i kupił karmę dla psów

Mężczyzna przyznał się do winy i z pokorą przyjął mandat karny w wysokości 1 tys. złotych wystawiony w wyniku kumulacji popełnionych wykroczeń. Co ciekawe, sprawa miała jeszcze swój dalszy, szczęśliwy finał.

Leśny śmieciarz przyznał, że ma wyrzuty sumienia z powodu popełnionego czynu i chciał koniecznie naprawić wyrządzoną szkodę. Dlatego też postanowił zabrać do utylizacji wszystkie wyrzucone śmieci uprzątnięte pierwotnie przez pracowników nadleśnictwa.

Dodatkowo w obliczu zbliżającego się okresu zimowego będącego trudnym czasem dla leśnych mieszkańców zatrzymany zakupił zapas karmy, która zostanie wyłożona zwierzętom w najbardziej mroźne dni.

Postępowanie sprawcy związane z nieuprawnionym wjazdem do lasu i wyrzuceniem odpadów zasługiwało w pełni na ukaranie, ale w myśl powiedzenia "lepiej późno niż wcale" cieszymy się z jego natychmiastowej resocjalizacji - zauważa Inspektor Straży Leśnej lubelskiej dyrekcji, Marek Dziaduszyński.
Zobacz także: Migranci na granicy polsko-białoruskiej. Żaryn: to największa próba masowego siłowego wejścia na teren Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Jola
4 miesiące temu
Cudzoziemiec łamie prawo ? Deportacja z dożywotnim zakazem wjazdu! Dość mamy własnych oprychów żeby ich jeszcze importować!
Mk3
8 miesięcy temu
Nie rozumiem,dlaczego wojsko nie uzyje armatek wodnych? Wystarczy ich calkowicie zmoczyc,zagasic im te ogniska. Przemoczeni w nocy na mrozie,szybko by zrezygnowali,odechcialoby im sie koczowania i forsowania granicy.
Zanetka
8 miesięcy temu
Dobrze że nie Wojtek Suchodolski w lesie zwierzynieckim ale to było nitro
Gekonsturlet
8 miesięcy temu
Ja bym ciapuchowi dał 50 tyś kary
Spoko
8 miesięcy temu
A jakby opuścił kraj i pojechał do swojego kraju byłoby jeszcze lepiej.
Jamja
8 miesięcy temu
Wielkie oburzenie, że ktoś wyrzuca śmieci do lasu! Niby słusznie. Ale jest jedno ALE.Sa rzeczy, których żadne wysypisko nie chce przyjąć, nawet to odpadów specjalnych. Chciałem się pozbyć starych foteli samochodowych, które kiedyś wymieniałem w aucie na lepsze. Powiedziano mi, że mam oddzielić metal od siedziska piankowego, natomiast plastik z fotela....? No właśnie! Nikt mi tego nie przyjmie ( ( tak mi powiedział gość w punkcie przyjec odpadów specjalnych)
Batman
8 miesięcy temu
Batman.Tysiąc zł za wyrzucenie śmieci do lasu to bardzo niska kara.Musi być chociaż dziesięć tysięcy.Jak jestem na grzybach to widzę ile śmieci jest wyrzucone.
Kwiatek
8 miesięcy temu
Posprzątał na pewno w podziękowaniu że do zapłaty mandatu miał tylko 1 tyś zł... Przesadnie niska kara jak za takie przestępstwo...W Deutschland miałby co najmniej 10 razy tyle...
Sarna
8 miesięcy temu
Nieliczni są tacy, szacun dla gościa.
Anka
8 miesięcy temu
Coś mi się nie wierzy w tę resocjalizację
Karina
8 miesięcy temu
Ee tam, wszyscy wyrzucają. W czym problem
Olka
8 miesięcy temu
Czy to umoralniająca historyjka rodem z PRL? W podtytule kupił karmę dla psów a potem, że wyłożą w lesie dla zwierząt ( w domyśle dzikich , cierpiących zima) . Kształtowanie postaw obywatelskich i ocieplenie wizerunku obcokrajowców. To mi się nasuwa na myśl
Anna
8 miesięcy temu
Brawo dla niego Polak by zaśmiecał i gdyby go złapano nie przyznałby się a co dopiero zadośćuczynił. Brawo dla obcokrajowca za naprawienie winy.
No i
8 miesięcy temu
Wójt Kuźnicy wdzięczny służbom i apolityczny, a co nato medialny wójt Michałowa? Nawet Kidawa mówi, że nie możemy ich wpuscić (imigrantów, zrozumiała,że nie uchodźców). W ilości argumentów (po stronie białoruskiej) siła? Bo Giertychowi po tym udawaniu przy zatrzymaniu coś w psychice zostało - dzisiaj twierdzi, że PiS umówił się na tą imprezę z Lukaszenką; w tej papuziej interpretacji i manipulacji biedak się zapultał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić