Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Poznań. Uruchomiono pierwszy punkt badań drive-thru na koronaiwrusa

39
Podziel się:

W Poznaniu został uruchomiony pierwszy punkt badań na koronawirusa typu drive-thru. Test można zrobić za darmo bez wychodzenia z samochodu. Zgłaszać się może każdy, kto ma typowe dla koronawirusa objawy, osoby, które miały kontakt z zakażonym, a także wszyscy pracownicy medyczni. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Poznań. Uruchomiono pierwszy punkt badań drive-thru na koronaiwrusa
(Facebook)

Poznań rusza z innowacyjnym rozwiązaniem. Uruchomiono pierwszy punkt badań typu drive-thru. Zgłosić może się tam każdy, kto ma objawy albo podejrzewa u siebie koronawirusa. Wystarczy wcześniejsza konsultacja telefoniczna.

Punk badań to zasługa Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. Testy wykonywane są bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Wynik można poznać od razu. Wykrywane jest zakażenie nawet we wczesnym stadium.

Będziemy pobierać wymaz, który następnie zostanie przekazany do Uczelnianego Laboratorium Koronawirusa. Laboratorium to wykonuje oznaczenia molekularne PCR identyfikujące zakażenie koronawirusem. To bardzo czuły i podstawowy test umożliwiający wykrycie zakażenia we wczesnym stadium – czytamy na stronie uniwersytetu.

Zobacz także: Koronawirus. Co tak naprawdę nam grozi? Wywiad z ratownikiem medycznym

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak pochwalił się nowiną na swoim Facebooku. Zapewnia, że wystarczy konsultacja telefoniczna, podczas której zostanie zweryfikowana możliwość pobrania wymazu. Później wystarczy podjechać samochodem na miejsce. Punkt pobrań zlokalizowany jest pod namiotem na terenie uniwersyteckiego kampusu.

Nie po raz pierwszy Poznań wychodzi z podobną inicjatywą w trakcie epidemii. Ogłoszono już wcześniej, że powstaną specjalne miejsca izolacji dla bezdomnych, które będą kompleksowo wyposażone we wszystkie potrzebne sprzęty, czyli łóżka, pościele, koce, szafki, stoły i krzesła. Zostaną im także zapewnione ciepłe posiłki. Oprócz tego miasto ma zamiar zadbać o każdą osobę, która nie ma warunków do izolacji w trakcie epidemii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić