Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Pracownicy pomocy społecznej molestowali dzieci. Szokujące ustalenia

14
Podziel się

Londyńskie ośrodki pomocy społecznej wykorzystywały seksualnie dzieci przez dekady. W sumie pracownicy trzech placówek prowadzonych przez gminę Lambeth skrzywdzili ponad 700 małoletnich. "To molestowanie na niewyobrażalną skalę" – czytamy w raporcie.

Pracownicy pomocy społecznej molestowali dzieci. Szokujące ustalenia
Dzieci w londyńskich ośrodkach pomocy społecznej miały być wykorzystywane seksualnie. (Getty Images)
bEDWOWPp

We wtorek opublikowano ustalenia niezależnego śledztwa dotyczącego wykorzystywania dzieci w londyńskich ośrodkach pomocy społecznej. Z raportu wynika, że dzieci w Shirley Oaks, South Vale i Angell Road były narażone na przemoc oraz molestowanie seksualne. Proceder miał trwać od lat 60.

"Molestowanie na niespotykaną skalę". Ponad 700 ofiar nadużyć

W sumie na przestrzeni ostatnich 60 lat władze gminy Lambeth otrzymały 705 skarg od byłych mieszkańców domów opieki w sprawie wykorzystywania seksualnego. Urzędnicy niewiele jednak z tym zrobili. Ukarano zaledwie jednego pracownika domu opieki.

bEDWOWPr
Prawdziwej skali wykorzystywania seksualnego dzieci znajdujących się pod opieką gminy Lambeth najprawdopodobniej nigdy nie poznamy. Jest ona z pewnością znacznie większa niż to, co zostało oficjalnie przedstawione – głosi raport.

Zdaniem autorów raportu, w ośrodkach pomocy społecznej miała również szerzyć się przemoc. Pracownicy opieki społecznej nadużywali wobec nich władzy. Część dzieci była poniżana ze względu na swój kolor skóry.

Pierwsze informacje na temat nieprawidłowości w Lambeth pojawiły się już w 1977 roku. Wtedy to w ośrodku Shirley Oaks znaleziono martwe dziecko. Miało wcześniej skarżyć się na molestowanie seksualne.

bEDWOWPx

Śledztwu przewodziła Alexis Jay, która w 2014 roku była odpowiedzialna za podobne postępowanie w londyńskiej gminie Rotherdam. Wtedy odkryto ponad 1,4 tys. przypadków molestowania. Teraz kobieta podkreśliła, że dzieci stały się "zakładnikami w toksycznej grze o władze między radą gminy a władzami centralnymi".

Dzieci pozostawały w domach opieki dzięki decyzjom urzędników, którzy podżegali, a często także wspomagali, szerzące się w ośrodkach prawo pięści i kulturę wykolejenia seksualnego – podkreśliła we wtorek Jay.

Rada gminy przeprasza ofiary molestowania. Zapewni im rekompensatę finansową

Rada gminy Lambeth oficjalnie przeprosiła we wtorek za brak wdrożenia odpowiednich mechanizmów pozwalających chronić dzieci. Przewodnicząca Claire Holland nazwała opublikowany raport "wstrząsającym".

bEDWOWPy
W imieniu całej rady pragnę ponownie wyrazić nasze głębokie ubolewanie. Chcielibyśmy przeprosić wszystkie ofiary nadużyć i zaniedbań, które miały miejsce podczas pobytu pod opieką pracowników ośrodków społecznych Lambeth – podkreśliła.

Holland stwierdziła, że choć urzędnicy popełnili "niewybaczalne błędy" i "zawiedli wiele osób", w głównej mierze odpowiada za to poprzednia administracja. Przewodnicząca rady gminy Lambeth dodała, że obecnie urzędnicy "koncentrują się na dzieciach", chcąc stworzyć "pozytywne miejsce dla młodych ludzi".

bEDWOWPz

Gmina chce zapewnić ofiarom molestowania zadośćuczynienie. Mogą oni ubiegać się o rekompensaty finansowe. Urzędnicy oferują także bezpłatną pomoc psychologiczną.

Obejrzyj także: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDWOWPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
jaa
2 miesiące temu
Smutne ile zła jest na świecie😔
Tfu
2 miesiące temu
A urzędnicy zajmują się zwierzątkami futerkowym i opieka na wylęgiem ptaszków chronionych
Nick
2 miesiące temu
Oko za oko
bEDWOWPT
Magda
2 miesiące temu
Biedne te dzieci, nawet nie mają do kogo zwrócić się o pomoc. Rana na całe życie
Mewka
2 miesiące temu
No proszę, proszę...i to na Zachodzie - tym praworządnym i demokratycznym. Ajajajaj, o, la boga. I kto by to pomyślał. Niechby tak księża w Polsce to dopiero by się ateiści rozszczekali. A tu proszę na Zachodzie. Ale jaja.
czytacz
2 miesiące temu
Dlaczego na świecie jest tyle zła i znieczulicy? Może dlatego, że wszystko jest porażające, okrutne, makabryczne i na dodatek dźgają nożami. To Wy, Media jesteście odpowiedzialni za te upokorzenia tworząc trybunę ludu jakim jest przekaz medialny a w nim nie boicie się używać jak najczęściej skrajnie patologicznych słów, które powodują tzw. normę zachowań i działania. Ale... dla nas to: Dzieci słyszą i widzą...
imigrant
2 miesiące temu
I to nie był Kościół Katolicki, niemożliwe.
operacje
2 miesiące temu
wstrząsające to są te teksty. I to, że papież powtarza teksty bezczelnego lewactwa i kosmopolityzmu. Czy do papieża nie ma dostępu żaden katolik, ksiądz? Co lewactwo teraz robi w Polsce? Przestępstwa, prosta sprawa. Powinno się tym zająć MO i kara śmierci. Gdyby MO miało sygnały z UK, to by sobie poradziło. Np. SB kradło złoto w Niemczech.
Zygfryd
2 miesiące temu
Znowu Polacy nadokazywali.Zaraz będą wpisy, że katolicy. Co za czasy.
Anka
2 miesiące temu
Wszędzie taka sama znieczulica i bestialstwo wobec bezbronnych dzieci...ukrywanie zła.Ciężko to komentować. Pożniej takie skrzywdzone dziecko musi samo przez lata dźwigać ten ciężki krzyż.
POKO
2 miesiące temu
Cos Siekierski siedzi CICHO
TOm
2 miesiące temu
Zachodnia demokracja przeraża. Ile ukrytych jest takich przestępstw przez wolne media.
kama
2 miesiące temu
W głowie nie mieści się takie bestialstwo , dzieci na całym świecie są krzywdzone i wykorzystywane ale nie ma mądrego ażeby ośrodki społeczne były uczciwie kontrolowane , czy nasze domy dziecka spełniają swoją rolę ?
bEDWOWPL
Beti
2 miesiące temu
Zboki odbierają dzieci rodzinom by je wykorzystywać, przede wszystkim należy pomagać rodzicom, w wyjątkowych sytuacjach odbierać dzieci a tam jest odwrotnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić