Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Premier Danii przełożyła swój ślub, żeby wziąć udział w szczycie UE

3

Premier Danii Mette Frederiksen była zmuszona po raz trzeci odwołać swój ślub. W dniu, w którym go zaplanowała, odbędzie się bowiem nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej. "Muszę wykonywać swoją pracę i chronić interesy Danii" - napisała premier.

Premier Danii przełożyła swój ślub, żeby wziąć udział w szczycie UE
Premier Danii odwołała swój ślub, by wziąć udział w szycie UE (Getty Images)

Mette Frederiksen miała wziąć ślub ze swoim partnerem Bo Tengbergiem 18 lipca. Zdecydowała się jednak przełożyć uroczystość, aby móc uczestniczyć w szczycie UE.

Muszę wykonywać swoją pracę i chronić interesy Danii, dlatego musimy po raz kolejny zmienić plany - napisała na Facebooku.

Premier Danii podkreśliła, że nie może się doczekać, aż weźmie ślub ze swoim ukochanym. Zaznaczyła, że niedługo się pobiorą i na szczęście jej partner jest "bardzo cierpliwy".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

To już trzeci raz, gdy para przekłada swój ślub. Pierwotnie mieli pobrać się latem 2019 r., ale odwołali uroczystość ze względu na wybory parlamentarne.

Szczyt Unii Europejskiej odbędzie się 17 i 18 lipca w Brukseli. Będzie on dotyczył budżetu UE i funduszu odbudowy. Dania wraz ze Szwecją, Austrią i Holandią twierdzą, że proponowany fundusz w wysokości 750 miliardów euro na odbudowę gospodarczą po pandemii jest zbyt duży i nalegają, aby wszelkie pożyczki ostatecznie zostały spłacone.

Zobacz także: Bezrobocie w Polsce. Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić