Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Premier Morawiecki zdecydował. Trzeci stopień alarmowy na terenie Polski

21
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na podpisanie zarządzenia wprowadzającego trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP) na terytorium całej Polski. Obowiązuje on od 21 lutego od godz. 21:00.

Premier Morawiecki zdecydował. Trzeci stopień alarmowy na terenie Polski
Mateusz Morawiecki (PAP)

Alarm będzie obowiązywać do 4 marca 2022 roku. "Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Dotychczas obowiązywał pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA–CRP)" - zauważono na gov.pl.

Stopień CHARLIE-CRP to trzeci z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten wprowadza się w przypadku pojawienia się zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień CHARLIE-CRP. Oto zadania organów państwa

Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu dotyczącym zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP. Do zadań tych zaliczyć można między innymi:

  • całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa tych systemów,
  • przegląd zasobów pod względem możliwości ich wykorzystania w przypadku zaistnienia ataku,
  • przygotowanie się do uruchomienia planów umożliwiających zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, w tym szybkiego i bezawaryjnego zamknięcia serwerów.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia należy zgłaszać policji pod nr 112.

O przyczynie wprowadzenia stopnia CHARLIE-CRP za pośrednictwem Twittera informował wiceminister Janusz Cieszyński, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Od 21 na terenie 🇵🇱 obowiązuje stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Ma to związek z sytuacją na Ukrainie i działaniami, które obserwujemy w polskiej cyberprzestrzeni. Do 4 marca obowiązywać będą podwyższone wymogi dla instytucji utrzymujących kluczowe systemy IT - przekazał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Zenon
6 miesięcy temu
Pinokio panikarz.
Rychu
6 miesięcy temu
Dopóki żyje ten morawiecki, tusk czy tam inne biedronie, nie zamierzam nawet rzucić kamieniem w razie wojny.
Jaruś Łukasze...
6 miesięcy temu
ZDECYDOWAŁ he he he
Meander
6 miesięcy temu
Dlaczego nie dziesiąty, w praktyce oznacza to samo czyli nic. Świat się zmienia na cyfrowy a Polska się cofa, co wprowadzą to porażka do kwadratu, kupują jakieś oprogramowanie które nie dość że jest przestarzałe to jeszcze nie umieją go poprawnie wdrożyć a zanim coś zrobią to trzeba już kupić aktualizację. Teraz jeszcze będą rozbudowywać armię, Putin już się trzęsie, zanim jednak to zrobią naród wymrze z powodu braku opieki zdrowotnej.
Jarek Kaczuch...
6 miesięcy temu
Premier zdecydował większej głupoty nie czytałem. Premier to sobie może decydować kiedy puścić bąka. Moralne dno które nawet nie reaguje jak mu Ziobro pluje w papę. MIĘKISZON nawet by nie reagował gdyby mu gwałcili żonę chociaż się nie dziwię TAKA PIĘKNA
Przewidujący
6 miesięcy temu
Należy się spodziewać wzmożonej działalności pegasusa, pełna inwigilacja wszystkich obywateli, władza musi zadbać o swoje bezpieczeństwo.
AntyTeza
6 miesięcy temu
Alarm to powinien sie wlaczyc kiedy Watykan wrazz CIA przesylalo 10 milionow dolarow pod koniec lat 70-tych do Polski. W wyniku tego jestesmy "swieckim" krajem rzadzacym przez Ksiezy i "niezaleznym"z bazami obcych wojsk (glownie USA)
wlad
6 miesięcy temu
Rosja odbiera ukrainie to co zostało zabrane Rosji w czasie ZSRR , szkoda , że my nie możemy odebrać na wschodzie tego co zabrał nam ZSRR
Mb100
6 miesięcy temu
Trzeba znowu zrobić sztuczny szum, żeby odwrócić uwagę narodu od jakichś szemranych ustaw albo innego cyrku
xyz
6 miesięcy temu
mamy berety możemy się bronić
qqrq
6 miesięcy temu
największym zagrożeniem dla Polski jest morawiecki i jego kryminalny rząd
Zed
6 miesięcy temu
Jak widać terlecki jest zadowolony z obrotu spraw na Ukrainie. Pojawia się nadzieja na utrzymanie nierządu.
teowhzb
6 miesięcy temu
politycy niech ida walczyc na smierc i zycie o swoje wplywy i tyle
Dzimejl
6 miesięcy temu
Mati a masz juz nowa skrzynkę mailowa na gmailu ? Czyżby znowu hackneli że tak alarmujesz z tym bezpieczenstwem ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić