aktualizacja 

Premier nagrany w Rudzie Śląskiej. "Dzień dobry panie kłamco"

754

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Rudę Śląską z "dobrą nowiną" dla tamtejszego samorządu. Nie wszyscy jednak przyjęli go z otwartymi ramionami. Podczas wizyty doszło do nieprzyjemnego incydentu.

Premier nagrany w Rudzie Śląskiej. "Dzień dobry panie kłamco"
Premier Morawiecki odwiedził Rudę Śląską. Doszło do incydentu (Facebook)

W środę 2 sierpnia Mateusz Morawiecki odwiedził Rudę Śląską. Wizyta premiera była odpowiedzią na skargi prezydenta tego miasta Michała Pierończyka, który ogłosił, że "na skutek polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości" Rudzie Śląskiej brakuje na ZUS.

Premier na Śląsku. Doszło do incydentu

Na miejscu Prezesa Rady Ministrów spotkało niezbyt serdeczne przywitanie. Do witającego się z samorządowcami i lokalnymi politykami Morawieckiego podszedł Paweł Dankiewicz, społecznik, który niedawno kandydował na urząd prezydenta miasta.

Dzień dobry panie kłamco. Jak panu nie wstyd przyjeżdżać na Śląsk. Jak panu nie wstyd, panie Morawiecki. Do domu! - krzyczał aktywista.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miliony dla “GP” i gwiazd TVP Info. “PiS nielegalnie finansuje kampanię”

Dankiewicz został szybko spacyfikowany przez ochroniarzy premiera, po chwili pojawił się przy nim rozzłoszczony tłum. Wkrótce do mężczyzny doskoczył też policjant, który zarzucił mu zakłócanie porządku i kazał oddalić się z miejsca wizyty Morawieckiego.

Nagranie z Rudy Śląskiej można obejrzeć poniżej. Uwaga, w filmie padają wulgarne słowa!

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mateusz Morawiecki w Rudzie Śląskiej

Podczas swojej wizyty na Górnym Śląsku premier zapowiedział wsparcie regionu i nie tylko. Zapewnił, że dzięki zmianom w ustawie budżetowej polskie samorządy otrzymają dodatkowe środki na działalność bieżącą.

Inwestycji w drogi, szpitale, żłobki, remizy w samorządach jest bardzo wiele. Ale dla samorządowców bardzo ważne są wydatki bieżące. Dlatego w ustawie budżetowej dokonaliśmy nowych uzgodnień - premier mówił w Rudzie Śląskiej.

Według zapewnień premiera miasto ma otrzymać ok. 50 mln złotych dodatkowych środków. Morawiecki zaznaczył także, że dąży do tego, by miasta podobne do Rudy Śląskiej miały większe szanse na rozwój.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić