Prezydent Niemiec ostrzega Putina. "Niech pan rozwiąże pętlę"

544

Niemcy wybrali prezydenta. Został nim ponownie Frank-Walter Steinmeier. W przemówieniu, które wygłosił przed Zgromadzeniem Federalnym, w mocnych słowach zwrócił się do Władimira Putina.

Prezydent Niemiec ostrzega Putina. "Niech pan rozwiąże pętlę"
Prezydent Niemiec apeluje do Władimira Putina w sprawie Ukrainy (Getty Images)

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier został ponownie wybrany na przywódcę kraju. Urząd pierwszy raz objął w 2017 roku. W niedzielę początek jego drugiej kadencji. Polityk wykorzystał oczy świata zwrócone w jego stronę i w przemówieniu przed Zgromadzeniem Federalnym zwrócił się do Władimira Putina.

Zaapelował do przywódcy Rosji, by "rozwiązał pętlę na szyi Ukrainy". Ostrzegał też przed rosnącą groźbą wojny w Europie. - Jesteśmy w środku konfliktu zbrojnego, wojny w Europie Wschodniej - ocenił, zaznaczając, że "Rosja ponosi za to odpowiedzialność".

Jak powiedział prezydent Niemiec: - Nie da się błędnie zrozumieć rozmieszczenia rosyjskich wojsk. Dodał, że są zagrożeniem dla Ukrainy, a naród ukraiński "ma prawo do życia bez strachu i gróźb, do samostanowienia i suwerenności". Zaznaczył, że każdemu, kto spróbuje to naruszyć, "odpowiemy stanowczo".

Frank-Walter Steinmeier zwraca się bezpośrednio do Władimira Putina

Polityk zaapelował do prezydenta Rosji Władimira Putina. Ostrzegł go, by nie lekceważył potęgi demokracji i polecił szukania sposobu na zachowanie pokoju w Europie.

Apeluję do prezydenta Putina: niech pan rozwiąże pętlę na szyi Ukrainy! I niech pan szuka z nami sposobu na zachowanie pokoju w Europie. (...) Mogę tylko ostrzec prezydenta Putina: proszę nie lekceważyć potęgi demokracji.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić