Prezydentowi Wrocławia puściły hamulce. W sieci oburzenie. "To jest groźba"

754

W sieci zawrzało. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ostro odpowiedział na jedno z pytań zamieszczonych na jego profilu na Facebooku. Do internautki napisał, że on i jego brat z nią "potańczą", bo "nie znosi głupich, tchórzliwych kłamców".

Prezydentowi Wrocławia puściły hamulce. W sieci oburzenie. "To jest groźba"
Jacek Sutryk bardzo ostro odpowiedział internautce (Agencja Gazeta)

Jacek Sutryk jest absolwentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2018 roku jako kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał wybory na prezydenta Wrocławia. 43-latek pokonał Mirosławę Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości.

Sutryk dał się poznać jako prezydent z dużą osobowością. Niektórzy twierdzą, że czasami działa impulsywnie. Świadczyć może o tym to, jak się zachował ostatnio na Facebooku. Prezydent Wrocławia ostro odpowiedział na komentarz internautce.

W poście, który został zamieszczony 14 listopada, na fotografii widać prezydenta w towarzystwie kobiety w długiej balowej sukni. "Jakie stanowisko, funkcje piastuje bratowa prezydenta widoczna na tylu relacjach czy to z imprez oficjalnych, czy z "Sukiennic"? I w jakim trybie została na nie powołana/przyjęta?" - zapytała internautka o pseudonimie Jula Matula.

Odpowiedź Sutryka była bardzo ostra. Wielu internautów pisze, że osoba na tym stanowisku powinna zdecydowanie bardziej ważyć słowa.

Ty Jula Matula! Jak nabierzesz odwagi wyjść z internetu i ujawnić spod fejka, to zapraszam do ratusza. Wtedy razem z moim bratem z tobą "potańczymy". A dlaczego? Bo nie znoszę głupich, tchórzliwych kłamców. Więc zapraszam i czekam na jakiś akt odwagi. Siebie pozwalam ruszać, ale rodziny nie wybaczę. Więc czekam… - czytamy w poście.

Wpis Sutryka został już usunięty, ale w internecie, jak wiadomo, nic nie ginie. Skriny z rozmowy krążą w sieci. "On ma chyba jakieś problemy z panowaniem nad sobą", "przecież to jest groźba i takie coś wręcz na policji powinno wylądować", "żenujące" - komentują użytkownicy Wykopu.

Ostre reakcje prezydenta na Facebooku

Jak przypomina "Gazeta Wrocławska", to nie pierwszy taki przypadek, gdy prezydent zachowuje się w kontrowersyjny sposób. W kwietniu jedna z wrocławianek skomentowała post na profilu prezydenta, w którym Jacek Sutryk informował o działaniach straży miejskiej i usuwaniem przez nich wraków aut z ulic. Gdy zwróciła uwagę, że to tylko dobry PR i że "rzeczywistość skrzeczy", prezydent odparł: "Pani skrzeczy. To wszystko, co skrzeczy".

Zobacz także: Rejestr ciąż? Posłanka KO bije na alarm
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić