Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Proboszcz nie przyjął mandatu. Czeka go sąd

263
Podziel się:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska skontrolował nagłośnienie zewnętrzne rawickiego kościoła farnego. W wyniku kontroli proboszcz parafii został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych. Ks. Wojciech Prostak mandatu nie przyjął, więc sprawa zostanie skierowana do sądu.

Proboszcz nie przyjął mandatu. Czeka go sąd
Ks. Wojciech Prostak, proboszcz parafii w Rawiczu. (Facebook)

Ks. Wojciech Prostak, proboszcz parafii w Rawiczu poinformował o wynikach kontroli w mediach społecznościowych. "Pracownicy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – delegatura w Lesznie przeprowadzili kontrolę dotyczącą używania przez naszą parafię nagłośnienia zewnętrznego" - napisał.

Wyniki kontroli są następujące: Poziom emitowanego przez urządzenia nagłośnienia zewnętrznego nie przekracza wyznaczonych norm. Przekazano mi równocześnie informację, że parafii nie wolno używać urządzeń nagłaśniających nawet jeśli nie emitują dźwięku przekraczającego wyznaczone w tej dziedzinie normy - informuje proboszcz na Facebooku.

Proboszcz został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Ks. Wojciech Prostak jednak nie przyjął mandatu, przez co sprawa prawdopodobnie zostanie skierowana do sądu.

Za używanie przez parafię nagłośnienia zewnętrznego nałożono mandat karny w wysokości 400 zł. W poczuciu odpowiedzialności za parafię nie przyjąłem tego mandatu, gdyż wiązałoby się to z koniecznością wyłączenia urządzeń nagłaśniających teren parafii, które znajdują się tutaj od około 40 lat. W tej sytuacji zapowiedziano mi, że sprawa ta zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Rawiczu - napisał duchowny.

Proboszcz w oświadczeniu wyjaśnił, że nagłośnienie jest bardzo potrzebne, gdyż wielu parafian m.in. z powodu pandemii uczestniczy w nabożeństwach na dworze.

Pragnę podkreślić, że nagłośnienie zewnętrzne kościoła używane jest jedynie podczas niedzielnych Mszy Św. i po uprzednim sprawdzeniu, czy przed kościołem na terenie należącym do parafii i przeznaczonym dla kultu religijnego znajdują się osoby, które uczestniczą w Mszy Św. W obecnej sytuacji, pragnę prosić wszystkich o modlitwę za naszą parafię oraz za tych, którzy nas oskarżają, bo to są przecież nasi bliźni - napisał ksiądz.

Będzie to już druga sprawa sądowa związana z nagłośnieniem wokół kościoła w Rawiczu.

Zobacz także: Ks. Prusak: Biskup Głódź lubi przepych, ale są pewne granice, które zostały przekroczone
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(263)
jerry
9 miesięcy temu
..i tacy ludzie przez dziesiatki lat byli uwazani prawie za swietych !!!. Komedia!!
aras
10 miesięcy temu
ks. Prostak - samo nazwisko mówi za siebie. Nic dodać nic ująć...
Probodzcz
10 miesięcy temu
Wikary hałasuje podczas anali.
Dziunia
10 miesięcy temu
Wydaje mi się że tu nie chodzi o nagłośnienie i hałasy poprostu ktoś nie lubi proboszcza bo jego się nie da lubić.Najlepiej będzie jak wróci albo znajdzie miejsce gdzieś indziej innej parafii to będzie ok!!!
Organista
10 miesięcy temu
A mój proboszcz ma słonego ogóra.
el-ka
10 miesięcy temu
Bzdury.corano o 6godzine słychać ..kiedy ranne wstają zorzre.Na całe miasto to się niesie.Dobrze,że został ukarany
Zbiórka
10 miesięcy temu
Parafianie na ekrany dzwiekochlonne jak przy autostradach! Nie każdy ma obowiązek słuchać klechy!
Donvito52
10 miesięcy temu
Nazwisko zobowiązuje.
Zyx
10 miesięcy temu
Brawa dla księdza.
3333
10 miesięcy temu
Ten wojewódzki inspektor to na pewno wyznawca talmudu, któremu kościół jest solą w oku. Podobnie i niektórzy komentatorzy nie znoszą kościoła. Ci którym kościół się nie podoba powinni zmienić kraj zamieszkania.
12588
10 miesięcy temu
Won poza tereny zamieszkałe z tymi obrządkami, dzwonami i całą resztą zabobonów tej sekty kryjącej pedofili. Tfu, Boga obrażają, wszyscy współwinni każdej łzy skrzywdzonych dzieci.
rob
10 miesięcy temu
I zaprosić rabina, albo jakiegoś duchownego islamskiego. Oj wydaje mi się, że wtedy każde dźwięki głupiutkiej gawiedzi by pasowały!!!!
rob
10 miesięcy temu
To jak z mieszczuchami, którzy wyprowadzili się na wieś i poranne pianie koguta im przeszkadza, czy praca rolnika w godzinach nocnych. Narodowi się od dobrobytu w łbach poprzewracało, tylko nie wiadomo co się poprzewracało? Bo na pewno nie rozum!!
Rydzyk
10 miesięcy temu
Jakie nazwisko takie postępowanie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić