o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Proboszcz nie przyjął mandatu. Czeka go sąd

262
Podziel się

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska skontrolował nagłośnienie zewnętrzne rawickiego kościoła farnego. W wyniku kontroli proboszcz parafii został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych. Ks. Wojciech Prostak mandatu nie przyjął, więc sprawa zostanie skierowana do sądu.

Proboszcz nie przyjął mandatu. Czeka go sąd
Ks. Wojciech Prostak, proboszcz parafii w Rawiczu. (Facebook)
bEqZycet

Ks. Wojciech Prostak, proboszcz parafii w Rawiczu poinformował o wynikach kontroli w mediach społecznościowych. "Pracownicy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – delegatura w Lesznie przeprowadzili kontrolę dotyczącą używania przez naszą parafię nagłośnienia zewnętrznego" - napisał.

Wyniki kontroli są następujące: Poziom emitowanego przez urządzenia nagłośnienia zewnętrznego nie przekracza wyznaczonych norm. Przekazano mi równocześnie informację, że parafii nie wolno używać urządzeń nagłaśniających nawet jeśli nie emitują dźwięku przekraczającego wyznaczone w tej dziedzinie normy - informuje proboszcz na Facebooku.
bEqZycev

Proboszcz został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. Ks. Wojciech Prostak jednak nie przyjął mandatu, przez co sprawa prawdopodobnie zostanie skierowana do sądu.

Za używanie przez parafię nagłośnienia zewnętrznego nałożono mandat karny w wysokości 400 zł. W poczuciu odpowiedzialności za parafię nie przyjąłem tego mandatu, gdyż wiązałoby się to z koniecznością wyłączenia urządzeń nagłaśniających teren parafii, które znajdują się tutaj od około 40 lat. W tej sytuacji zapowiedziano mi, że sprawa ta zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Rawiczu - napisał duchowny.
bEqZyceB

Proboszcz w oświadczeniu wyjaśnił, że nagłośnienie jest bardzo potrzebne, gdyż wielu parafian m.in. z powodu pandemii uczestniczy w nabożeństwach na dworze.

Pragnę podkreślić, że nagłośnienie zewnętrzne kościoła używane jest jedynie podczas niedzielnych Mszy Św. i po uprzednim sprawdzeniu, czy przed kościołem na terenie należącym do parafii i przeznaczonym dla kultu religijnego znajdują się osoby, które uczestniczą w Mszy Św. W obecnej sytuacji, pragnę prosić wszystkich o modlitwę za naszą parafię oraz za tych, którzy nas oskarżają, bo to są przecież nasi bliźni - napisał ksiądz.

Będzie to już druga sprawa sądowa związana z nagłośnieniem wokół kościoła w Rawiczu.

bEqZyceC
Zobacz także: Ks. Prusak: Biskup Głódź lubi przepych, ale są pewne granice, które zostały przekroczone
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZyceW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(262)
aras
4 dni temu
ks. Prostak - samo nazwisko mówi za siebie. Nic dodać nic ująć...
Probodzcz
1 tyg. temu
Wikary hałasuje podczas anali.
Dziunia
1 tyg. temu
Wydaje mi się że tu nie chodzi o nagłośnienie i hałasy poprostu ktoś nie lubi proboszcza bo jego się nie da lubić.Najlepiej będzie jak wróci albo znajdzie miejsce gdzieś indziej innej parafii to będzie ok!!!
bEqZyceX
Organista
1 tyg. temu
A mój proboszcz ma słonego ogóra.
el-ka
1 tyg. temu
Bzdury.corano o 6godzine słychać ..kiedy ranne wstają zorzre.Na całe miasto to się niesie.Dobrze,że został ukarany
Zbiórka
1 tyg. temu
Parafianie na ekrany dzwiekochlonne jak przy autostradach! Nie każdy ma obowiązek słuchać klechy!
Donvito52
1 tyg. temu
Nazwisko zobowiązuje.
Zyx
1 tyg. temu
Brawa dla księdza.
3333
1 tyg. temu
Ten wojewódzki inspektor to na pewno wyznawca talmudu, któremu kościół jest solą w oku. Podobnie i niektórzy komentatorzy nie znoszą kościoła. Ci którym kościół się nie podoba powinni zmienić kraj zamieszkania.
12588
1 tyg. temu
Won poza tereny zamieszkałe z tymi obrządkami, dzwonami i całą resztą zabobonów tej sekty kryjącej pedofili. Tfu, Boga obrażają, wszyscy współwinni każdej łzy skrzywdzonych dzieci.
rob
1 tyg. temu
I zaprosić rabina, albo jakiegoś duchownego islamskiego. Oj wydaje mi się, że wtedy każde dźwięki głupiutkiej gawiedzi by pasowały!!!!
rob
1 tyg. temu
To jak z mieszczuchami, którzy wyprowadzili się na wieś i poranne pianie koguta im przeszkadza, czy praca rolnika w godzinach nocnych. Narodowi się od dobrobytu w łbach poprzewracało, tylko nie wiadomo co się poprzewracało? Bo na pewno nie rozum!!
Rydzyk
1 tyg. temu
Jakie nazwisko takie postępowanie.
bEqZyceP
Ministrant.
1 tyg. temu
A normy dzwonów nie obowiązują?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić