Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Nie idziesz na mszę? Do komendanta z usprawiedliwieniem!

1414
Podziel się

W sobotę święto policji. Przemówienia, premie, a dla niektórych awanse. A dla innych, jak w garnizonie warmińsko-mazurskim, przymusowa obecność na mszy. A jeśli ktoś się nie pojawi, ma się stawić u komendanta miejskiego z usprawiedliwieniem!

Nie idziesz na mszę? Do komendanta z usprawiedliwieniem!
Komendant miejski policji z Olsztyna nakazuje udział w mszy (własne)
bETbnEmZ

W olsztyńskiej Komendzie Miejskiej Policji przygotowania do święta idą pełną parą. Na tyle pełną, że komenda sprawdza, kto ma zamiar wziąć udział w uroczystym nabożeństwie, zaplanowanym na 28 lipca w podolsztyńskim Biskupcu.

Co ciekawe, obecność na mszy ma być obowiązkowa. Tak wynika z pisma podpisanego przez komendanta miejskiego policji z Olsztyna, podinsp. Piotra Koszczała. I choć komenda miejska broni się, że to nieprawda, to jej słowa stoją w pewnej sprzeczności z podpisanym przez komendanta pismem.

bETbnEnb
"Informuję państwa, że 28 lipca 2021 r. po próbie generalnej o godz. 11.30 w kościele po. Jana Chrzciciela w Biskupcu odbędzie się msza święta. Jeśli ktoś nie zamierza uczestniczyć we mszy powinien usprawiedliwić się u Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie" - głosi pismo, jakie od wczoraj przesyłają sobie policjanci z warmińsko-mazurskiego garnizonu.
Zobacz także: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu

Policja: Tylko dla wyznaczonych

Wysłaliśmy zapytania w tej sprawie do Komendy Miejskiej w Olsztynie. Policja broni się, przekonując, że obecność jest obowiązkowa, ale tylko dla wyznaczonych do udziału w ceremonii policjantów.

bETbnEnh
(...) Informuję, że uczestnictwo funkcjonariuszy/pracowników cywilnych we mszy świętej z okazji lokalnych obchodów KMP w Olsztynie tegorocznego Święta Policji nie jest obowiązkowe. W związku z wciąż obowiązującym stanem epidemii oraz obostrzeniami, a także zaleceniami sanitarnymi, pragniemy zadbać o to, by podczas uroczystości wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie sanitarne. Z tego wynika m.in. dbałość o kontrolę liczby uczestników i dostęp do informacji o miejscu ich przebywania w czasie trwania uroczystości. Pismo, którym się Pan posługuje, zostało skierowane do przełożonych policjantów wytypowanych do udziału w uroczystościach. Informacja odnośnie osób, które nie chcą uczestniczyć we mszy świętej, związana jest stricte z koniecznością uwzględnienia tego faktu w ostatecznym harmonogramie uroczystości w celu zapewnienia prawidłowego jej przebiegu - odpisał rzecznik Komendy, podkom. Rafał Prokopczuk.
bETbnEni

Ale policjanci mają wątpliwości.

Aha. Dla chętnych. I dlatego wszyscy mają usprawiedliwiać się przed samym miejskim? Śmiech na sali - mówi anonimowo funkcjonariusz z regionu.

Inni nasi rozmówcy zaś dodają, że decyzja komendanta nie wywołała, mówiąc eufemistycznie, dużego aplauzu wśród funkcjonariuszy.

bETbnEnj
Co mam powiedzieć? Wk...nie i złość - mówi nam policjant.

I dodaje, że wiąże się to z wewnętrznymi relacjami w garnizonie. Koszczał, przywrócony kilka lat temu z emerytury, najpierw objął komendę miejską w Lidzbarku Warmińskim, a w maju zaczął kierować komendą w Olsztynie. Między sobą zaś policjanci mówią, iż jego ambicje są większe: sięgające najpierw zastępcy komendanta wojewódzkiego, a z czasem - szefa policjantów na Warmii i Mazurach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbnEnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1414)
Polak
3 miesiące temu
Dlaczego pruskie portale nie mówią nic o sytuacji w Niemczech. Próbuja tylko osmieszać Polaków i wtrącają te swoje posty. Dobrze że nie po niemiecku....
jaboja
3 miesiące temu
a nie mozna zwyczajnie miec kosciola w doopie? Ja mam i bardzo mi to sluzy. Nie robcie z siebie policjanci idiotow; katolicyzm to tylko ideologia, z chrzescijanstwem ma to nie wiele wspolnego.
Murdok
4 miesiące temu
Biskup Ziobro rzadzi!!!
bETbnEnD
Zbigniew
4 miesiące temu
A ogólnie to oni dobrze się czują?
Irasiad.
4 miesiące temu
Ale jaja.
Tony
4 miesiące temu
To naruszenie praw obywatelskich, trzeba kogoś zdymisjonować
Jan
4 miesiące temu
We wszystkich służbach mundurowych zmuszają żeby chodzić na msze.Jak święta trwają tydzień to cały tydzień spotkania z klecha. Na razie jeszcze nie zmuszają żeby zjadać opłatek ale i do tego dojdzie.Miejsce klechy jest w kościele a nie na państwowej posadzie. Takiego podziału ludzi jak za pis nie było za żadnej partii.
Torretti
4 miesiące temu
Już dawno temu odszedłem z policji, bo uświadomiłem sobie, że policja jest dla ochrony interesów aparatu władzy - największej organizacji przestępczej! A nie dla obywateli. Zwykła przestępczość jest CELOWO utrzymywana przez ten aparat.
Piotr
4 miesiące temu
A po mszy ,na darmową ochronę imprezy u RYDZYKA , PO TO CHYBA MAMY POLICJĘ W NASZYM KRAJU , a morderca Papały dalej na wolności .
obserwator
4 miesiące temu
Takie decyzje powodują tylko same straty dla Kościoła Katolickiego w naszym kraju. Pan który wydał takie polecenie nie ma pojęcia że skłania innych do negatywnego nastawienia do czynności które należą do duchowej sfery życia wierzących osób. Pomijając fakt, że to wyraźne nadużycie gdyż mogę nie wierzyć w tego Boga i będę zmuszany do uczestnictwa w czym co obraża moje uczucia religijne a tym samym moją osobę. Pamiętam czasy gdy zrywano medaliki młodym elewom w imię poprawności politycznej a dziś wydaje się polecenie niczym nie różniące się od tego sprzed 50 lat. Szkoda mi tylko wydającego takie polecenie bo to niedobry objaw.
king
4 miesiące temu
A co jak nikt nie będzie chciał przyjść ew ze ściśniętymi pośladkami?
Rocznik 2000
4 miesiące temu
Dyktatura katolicka jak w Hiszpanii za rządów generała Franco!
soahusanth
4 miesiące temu
Pamietajcie, ze im bardziej jest sklerykalizowany ten kraj, tym gorzej bedzie sie zylo zwyklemu obywatelowi. To jest REGULA, od ktorej nie ma wyjatkow. A wy popadacie w coraz wiekszy klerykalizm.... za sprawa tych, ktorych wybraliscie na swoich wladcow. Teraz wypijecie to piwko ze smakiem.
bETbnEnv
aw15
4 miesiące temu
Sram na Kościół. Czy to wystarczające usprawiedliwienie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić