Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Sielanka w parku wodnym zamieniła się w koszmar. 86 poszkodowanych

3
Podziel się:

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotę w parku wodnym Six Flags Hurricane Harbour Splashtown w Teksasie. Doszło tam do skażenia wody kwasem siarkowym. 31 osób trafiło do szpitala, a kolejne 55 musiało skorzystać z pomocy medycznej.

Sielanka w parku wodnym zamieniła się w koszmar. 86 poszkodowanych
W parku wodnym w Teksasie doszło do skażenia wody. 31 osób trafiło do szpitala (Getty Images)

Sytuacja miała miejsce w miejscowości Spring w hrabstwie Harris. W pewnym momencie ratownik wodny nadzorujący basen dla dzieci źle się poczuł. Chwilę później objawy takie jak podrażnienie skóry i dróg oddechowych zaczęli zgłaszać klienci parku wodnego.

Skażenie wody w parku rozrywki. 31 osób trafiło do szpitala

Łącznie na działanie toksycznych chemikaliów narażonych zostało 86 osób. 31 z nich zostało przetransportowanych do pobliskiego szpitala. O sprawie w mediach społecznościowych poinformowali strażacy.

Do placówki medycznej w stanie ciężkim trafiło m.in. 3-letnie dziecko. Hospitalizowana została także kobieta w zaawansowanej ciąży. W wyniku stresu miała zacząć rodzić.

Na miejscu pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy medyczni. Park został zamknięty dla odwiedzających. Lokalne służby podały, że za skażenie odpowiedzialna jest najprawdopodobniej mieszanka wybielacza i 35-procentowego roztworu kwasu siarkowego.

Służby badają incydent w parku wodnym. "Spokojny wypoczynek zamienił się dla wielu rodzin w koszmar"

Niebezpieczeństwa miały nie wykryć systemy monitorowania wody w parku. Sędzia hrabstwa Harris Lina Hidalgo poinformowała na konferencji prasowej, że próbki pobrane z basenów również nie wykazały podwyższonego stanu toksycznych substancji.

Chemikalia znalezione w wodzie mieściły się w dopuszczalnych granicach. Ale oczywiście nie bagatelizujemy sprawy – mamy naoczne dowody, że coś poszło nie tak. (…) Spokojny wypoczynek zamienił się dla wielu rodzin w koszmar – podkreśliła.

W sprawie wszczęto śledztwo. Badane są przyczyny incydentu. Jak na razie nie wiadomo, co mogło doprowadzić do skażenia wody.

Obejrzyj także: Suntago Wodny Świat - największy zadaszony aquapark w Europie już otwarty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Raczej
12 miesięcy temu
Jakieś pitolenie. Standardowo podchlorynu sodu (wybielacza) dodaje się do wody celem jej odkażenia, ale że woda staje się alkaliczna, to potem obniża się jej pH roztworem kwasu siarkowego. Raczej nie może być to mieszanka tych dwóch substancji, bo powstał by w wyniku reakcji chlor, czyli też niebezpiecznie. Zawiodła widać automatyka do podawania podchlorynu we wcześniejszej fazie.
ip123
12 miesięcy temu
Gdyby to nie było tak okrutnej tragedii, to powiedziałbym że chciał im dać więcej adrenaliny. A mówi się, aby nie "rozpuszczać" nadmiernie dzieci.
Trew
12 miesięcy temu
Hameryka potrafi. Najlepiej spojrzeć na ich rzeki, co tam pływa i co wpuszczają do oceanów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić