Próbował porwać dziewczynkę z placu zabaw. Sąd odrzucił wniosek o aresztowanie

56

20-letni mężczyzna próbował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw w Katowicach. Szybko został złapany przez policję. Sąd nie uwzględnił jednak wniosku o aresztowanie mężczyzny. 20-latek trafił pod dozór policji i nie może zbliżać się do dzieci.

Próbował porwać dziewczynkę z placu zabaw. Sąd odrzucił wniosek o aresztowanie
20-latek próbował porwać dziewczynkę z placu zabaw (Policja Śląska)

Do próby porwania dziecka doszło w czwartek na jednym z osiedli w Katowicach. Na ogrodzonym placu zabaw, gdzie bawiła się 5-letnia dziewczynka, przyszedł 20-letni mężczyzna. W chwili, kiedy ojciec na chwilę odwrócił się od córki w stronę swojego 7-letniego syna, zorientował się, że dzieje się coś niepokojącego.

Próbował porwać dziewczynkę z placu zabaw

Zauważył, że 20-latek próbował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw. Jak opisywała Polskiej Agencji Prasowej podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji, ojciec przestraszył tego mężczyznę i wtedy sprawca uciekł z placu zabaw.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ojciec pięciolatki bardzo dokładnie opisał policjantom, jak wyglądał napastnik i dzięki tym informacjom patrole, które były w pobliżu, mogły natychmiast zareagować. Mężczyzna wkrótce został zatrzymany.

Sąd nie uwzględnił prośbę o aresztowanie

Prokuratura wnioskowała o aresztowanie 20-latka, sąd nie uwzględnił jednak tej prośby. Informację o tym przekazała w piątek wieczorem, po posiedzeniu sądu, podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Sąd zdecydował, że podejrzany trafi pod dozór policji – musi pięć dni w tygodniu zgłaszać się na komisariat.

Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 200 metrów oraz zakaz zbliżania się do jakichkolwiek skupisk dzieci. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania uprowadzenia osoby małoletniej, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zgony podczas interwencji policjantów. ''Trudno powiązać interwencje z przyczynami śmierci''
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić