o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Próbowali schować się w świątyni. Napad po proteście w Poznaniu

71
Podziel się

We wtorek w Poznaniu miało dojść do starcia pomiędzy tzw. obrońcami kościoła a kilkunastoma osobami protestującymi przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Młodzi mężczyźni chroniący kościoła zostali ranni, policja szuka sprawców napaści.

Próbowali schować się w świątyni. Napad po proteście w Poznaniu
Strajk Kobiet. Zdjęcie ilustracyjne. (PAP, Paweł Supernak)
bDnbxFsR

"Obrońcy kościoła" zostali napadnięci i pobici przez grupę protestujących, którzy w tym czasie byli uczestnikami marszu w Poznaniu. Jednego z tych, który zalicza się do ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wszystko zarejestrowały kamery, a policja poszukuje obecnie świadków zdarzenia, którzy mogą zidentyfikować sprawców napaści.

Do ataku doszło przy ul. Fredy. Katolicy stali przy bramie Kościoła Najświętszego Zbawiciela. Do ataku, jak twierdzi jeden z poszkodowanych, doszło nagle. Napastnicy pojawili się zupełnie niespodziewanie i zaatakowali "obrońców kościoła", którzy próbowali schronić się przed agresorami w świątyni.

bDnbxFsT
Nie było żadnych utarczek słownych, użyli gazu, drągów drewnianych, metalowych pałek i noży. Podkreślam, że nic nie poprzedziło ataku, to była intencjonalna napaść - wyznał jeden z poszkodowanych, w rozmowie z wPolityce.

Na ten moment nie wiadomo, kto brał udział w napaści, ale policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Na początek zabezpieczono nagrania z monitoringów.

bDnbxFsZ
Chcemy szczegółowo ustalić wersję, jaka tam naprawdę była, tak byśmy mogli znaleźć sprawców tego zdarzenia - mówi Piotr Garstka z KWP w Poznaniu, na antenie Polskiego Radia 24.

Internauci, komentując zajścia z Poznania, zwracali uwagę, że zarówno jedna, jak i druga strona ma prawo brać udział w pokojowych protestach. Jednak takie ataki jak ten w Poznaniu niczego nie zmieniają, a jedynie zaogniają konflikt, którym obecnie żyje cała Polska.

bDnbxFtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
Odezwa
4 tyg. temu
Widzicie do czego prowadzi ta eskalacja przemocy? W protest wmieszały się jednostki przestępcze i szkodzą sprawie kobiet. Takich agresorów powinno się potępiać.
Ewa
4 tyg. temu
Ta sytuacja jest chora można sobie strajkować ale do dewastacji kościoła bicia wyzywania itp nie powinno nigdy dojść to jest już zwykle chuligaństwo które powinno być karane kultury ludzie się nauczcie!!!
Drzewo
4 tyg. temu
pozabijajcie się wszyscy.... Natura będzie miała lzej bez człowieka...
bDnbxFtv
Janek
4 tyg. temu
Nie tedy droga. Kobiety szanuje ale nie dajcie nam podstaw żeby myśleć ze jesteście naiwne! Nie dajcie się prowokować, najwięksi krzykacze pouciekają jak zawsze a ma was skupi się całe zło. Gdzie wasza matczyna miłość ciepło i opiekuñczość? Lwicami się nazywacie? Lwice dbają o lwiątka! Nie zabijają nie roznoszą agresji! Nie tedy droga! Popieram wasze postulaty ale nie agresje i wulgaryzm! Co pokazujecie nastolatkom ze tak się załatwia problemy, agresją? Niszczeniem symboli pamiątek budynków?
Taki Jeden
4 tyg. temu
No tak tylko czy to jest akurat wina kościoła? Przecież od dawien dawna wiadomo było jakie kościół ma do tego podejście. Orzekł trybunał konstytucyjny że jest to zgodne właśnie z zapisem w konstytucji. Dlaczego w tym kierunku nie jest ukierunkowany strajk? Ano dlatego że jeszcze niespełna miesiąc temu Ci sami ludzie wychodzili na ulice protestując w obronie konstytucji. Żeby było jasne uważam że aborcja powinna być dozwolona w szczególnych przypadkach.
Najnowsze komentarze (71)
realistka
3 tyg. temu
Ciekawe z jaką partią są związani napastnicy?Dlaczego kościół im przeszkadza?Katolicy nie chodzą na mmanifę ,a co ona robi w kościele ?...Może chce się nawrócić
Bobolobo
3 tyg. temu
Przywrócić zasadniczą służbę wojskową. Tam młodzi ludzie mogliby się wyszumieć, a nie na ulicach. Teraz większość nawet porządnie chodzić nie potrafi, tylko do bijatyki się rwie.
Roman
3 tyg. temu
Dzieje się dokładnie tak jak w latach trzydziestych zeszłego wieku gdy do władzy w Niemczech dochodzili narodowi socjaliści - NSDAP. Brawo kobiety! Brawo wy!
Toni
3 tyg. temu
Mogli skorzystac i zostac meczennikami wiary ! Nie skorzystali to teraz cale dlugie zycie beda sie meczyc.
Obywatel
4 tyg. temu
To żadne jednostki przestępcze. To koledzy z tej samej grupy mający w swoich zadaniach udawać protestujących. Podziękujmy narodowościowym i bojówkom sami wiecie kogo. Mistrzowie zamieszania. Lepsi od tak zwanych bojówek komunistycznych.
gol
4 tyg. temu
Najpierw uchwalono głupia konstytucje, pelną ogolników i frazesow ideologicznych. Teraz nagina się prawo do tego gniota i komplikuje życie obywateli.
Zenada
4 tyg. temu
Smiech na sali hahahah, co to wogole ma byc " lwice idą po was", "umykac hyżo". Ale sie podniecili, szkoda ze tak nie protestują jak Morawiecki zapina caly kraj od tylu i wprowadza po cichu przymusowe szczepienia na zmyslonego wirusa. TO tylko przykrywka dzieci, sami nie wiecie co robicie.
jot23
4 tyg. temu
I świątynia ich nie uchroniła?
bDnbxFtn
...
4 tyg. temu
Ojtam ojtam. Prowokacja.Pewnie się potknęli.
Thor
4 tyg. temu
Pokojowe protesty . Kto tym steruje ? Wrogowie naszego kraju .
Andrzej
4 tyg. temu
A nie pomyśleliście, że to kibole przeciwnej strony ?
słomawbutach
4 tyg. temu
Ponad 10 lat temu byłem na "marszu równości" w Warszawie i widziałem jak wygląda równość. Równość przyszła z grupą anarchistów która z wybiegła w czarnych maskach i ubiorach z tłumu i zaatakowała grupkę ludzi innaczej myślących. Cała parada była wtedy sponsorowana przez niemiecki kapitał. Skąd to wiem? Samochody na których tańcowały osoby chore miały niemieckie tablice rejestracyjne.
Taka prawda
4 tyg. temu
Pewnie dostali od swoich przez pomyłkę bo oni właśnie mają gaz i noże
Olo
4 tyg. temu
Jak oni biją babki to dobrze a jak sami dostali to słabość
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić