o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Próbowali schować się w świątyni. Napad po proteście w Poznaniu

74
Podziel się

We wtorek w Poznaniu miało dojść do starcia pomiędzy tzw. obrońcami kościoła a kilkunastoma osobami protestującymi przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Młodzi mężczyźni chroniący kościoła zostali ranni, policja szuka sprawców napaści.

Próbowali schować się w świątyni. Napad po proteście w Poznaniu
Strajk Kobiet. Zdjęcie ilustracyjne. (PAP, Paweł Supernak)
bEEizLUB

"Obrońcy kościoła" zostali napadnięci i pobici przez grupę protestujących, którzy w tym czasie byli uczestnikami marszu w Poznaniu. Jednego z tych, który zalicza się do ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wszystko zarejestrowały kamery, a policja poszukuje obecnie świadków zdarzenia, którzy mogą zidentyfikować sprawców napaści.

Do ataku doszło przy ul. Fredy. Katolicy stali przy bramie Kościoła Najświętszego Zbawiciela. Do ataku, jak twierdzi jeden z poszkodowanych, doszło nagle. Napastnicy pojawili się zupełnie niespodziewanie i zaatakowali "obrońców kościoła", którzy próbowali schronić się przed agresorami w świątyni.

bEEizLUD
Nie było żadnych utarczek słownych, użyli gazu, drągów drewnianych, metalowych pałek i noży. Podkreślam, że nic nie poprzedziło ataku, to była intencjonalna napaść - wyznał jeden z poszkodowanych, w rozmowie z wPolityce.

Na ten moment nie wiadomo, kto brał udział w napaści, ale policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Na początek zabezpieczono nagrania z monitoringów.

bEEizLUJ
Chcemy szczegółowo ustalić wersję, jaka tam naprawdę była, tak byśmy mogli znaleźć sprawców tego zdarzenia - mówi Piotr Garstka z KWP w Poznaniu, na antenie Polskiego Radia 24.

Internauci, komentując zajścia z Poznania, zwracali uwagę, że zarówno jedna, jak i druga strona ma prawo brać udział w pokojowych protestach. Jednak takie ataki jak ten w Poznaniu niczego nie zmieniają, a jedynie zaogniają konflikt, którym obecnie żyje cała Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEizLVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
007
2 miesiące temu
A co to jest za twór ,,obrońcy kościoła".Gdzie to się ulęgło?
Nics
6 miesięcy temu
Komunistyczni bandyci ktorzy napadli w bestialski sposob osoby broniace Kosciola powinni trafic do wiezienia na dwucyfrowe wyroki.Wszyscy i bez wyjatku.Jestem pewien ze wszystkim tym steruje ta lampart ktora juz dawno powinna pierdziec w pasiaki.
Miasto
8 miesięcy temu
Grupa ideologiczna, do której należą obrońcy kościoła dostali za swoje. Bo osoby o konserwatywno religijnych pogądach to sprawcy tzw zbrodni z nienawiści, czyli przestępstw motywowanych uprzedzenia i i nienawiścią. Ofiarami tego typu przestępstw padają : cudzoziemcy, mniejszości etniczne rasowe i wyznaniowe, osoby lgbt, członkowie subkultur młodzieżowych innych niż skinheadzi i stereotypowe dresy, osoby niepełnosprawne. To są fakty. John Bunting to przykład do czego prowadzi tolerancja dla nietolerancji, czyli legalność i chronienia prawem grup wyznaniowych i ideologicznych będących wrogiem wolności równości i tolerancji. Wspomniany mężczyzna był wychowywania przez matkę, która ,, myśli" , że homoseksualizm to to samo co pedofilią. Unia Europejska głaszcze po główce Islamistów będcych wrogami wolności, równości i tolerancji, którzy się na nie powołują i tak wolność, równość tolerancja obracają się przeciwko sobie. Profesor Leszek Kołakowski miał rację w swoim tekście o tolerancji.
bEEizLVf
Katechizm
8 miesięcy temu
.. "Obrońcy kościoła zaatakowani" ??? Albo prowokacja albo autor pomylił strony zdarzenia
realistka
11 miesięcy temu
Ciekawe z jaką partią są związani napastnicy?Dlaczego kościół im przeszkadza?Katolicy nie chodzą na mmanifę ,a co ona robi w kościele ?...Może chce się nawrócić
Bobolobo
11 miesięcy temu
Przywrócić zasadniczą służbę wojskową. Tam młodzi ludzie mogliby się wyszumieć, a nie na ulicach. Teraz większość nawet porządnie chodzić nie potrafi, tylko do bijatyki się rwie.
Roman
11 miesięcy temu
Dzieje się dokładnie tak jak w latach trzydziestych zeszłego wieku gdy do władzy w Niemczech dochodzili narodowi socjaliści - NSDAP. Brawo kobiety! Brawo wy!
Toni
11 miesięcy temu
Mogli skorzystac i zostac meczennikami wiary ! Nie skorzystali to teraz cale dlugie zycie beda sie meczyc.
Obywatel
11 miesięcy temu
To żadne jednostki przestępcze. To koledzy z tej samej grupy mający w swoich zadaniach udawać protestujących. Podziękujmy narodowościowym i bojówkom sami wiecie kogo. Mistrzowie zamieszania. Lepsi od tak zwanych bojówek komunistycznych.
gol
11 miesięcy temu
Najpierw uchwalono głupia konstytucje, pelną ogolników i frazesow ideologicznych. Teraz nagina się prawo do tego gniota i komplikuje życie obywateli.
Zenada
11 miesięcy temu
Smiech na sali hahahah, co to wogole ma byc " lwice idą po was", "umykac hyżo". Ale sie podniecili, szkoda ze tak nie protestują jak Morawiecki zapina caly kraj od tylu i wprowadza po cichu przymusowe szczepienia na zmyslonego wirusa. TO tylko przykrywka dzieci, sami nie wiecie co robicie.
jot23
11 miesięcy temu
I świątynia ich nie uchroniła?
...
11 miesięcy temu
Ojtam ojtam. Prowokacja.Pewnie się potknęli.
bEEizLUX
Thor
11 miesięcy temu
Pokojowe protesty . Kto tym steruje ? Wrogowie naszego kraju .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić