Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Produkty drożeją, a sprzedawcy stosują różne sztuczki. Trzeba uważać na każdym kroku

45
Podziel się

W ostatnim czasie dużo produktów mocno podrożało. Wiele wskazuje na to, że na obniżki nie mamy co liczyć. Ktoś może zatem pomyśleć: "jak żyć, skoro w na koncie czy w portfelu tyle samo, albo mniej, a ceny idą w górę".

Produkty drożeją, a sprzedawcy stosują różne sztuczki. Trzeba uważać na każdym kroku
Sprzedawcy czereśni zaczęli stosować sztuczki (Pixabay)
bEUCUtnp

Polacy mocno odczuwają podwyżki cen wielu produktów żywnościowych. Więcej musimy zapłacić za mięso wieprzowe, wyroby mleczne, a także pieczywo czy cukier.

Mocno wzrosły też ceny owoców i warzyw. Tutaj ostatnio mówi się wiele na temat truskawek czy czereśni. Jeżeli chcemy je zakupić, musimy sięgnąć zdecydowanie głębiej do kieszeni.

Sprzedawczyni powiedziała, że truskawki w tym roku będą drogie, ponieważ nie ma pogody i nie ma kto zbierać - opowiada pani Marta podczas rozmowy z "Głosem Wielkopolskim".
bEUCUtnr
Zobacz także: Pasażer będzie musiał zapłacić dwa razy więcej za latanie? Jest warunek

Sprzedawcy stosują różne sztuczki

Okazuje się, że sprzedawcy próbują wykazać się jak największym sprytem. Wiadomo, że zazwyczaj podają ceny owoców czy warzyw za kilogram. Między innymi w przypadku czereśni zaczęli informować, ile należy zapłacić za... 100 gram. Piszą wielkie 5,50 zł, a pod spodem dodają małym drukiem, że to wcale nie jest cena za kilogram. Wiele osób się na to nabiera. Nie ma co ukrywać, że to 5,50 wygląda bardzo atrakcyjnie. Zdecydowanie bardziej niż 55 zł/kg.

bEUCUtnx

Niestety, w dobie koronawirusa podrożało wiele rzeczy. Polacy muszą sobie jednak jakoś poradzić, choć na podwyżki raczej liczyć nie mogą. Mało tego, wiele osób ze względu na pandemię zarabia mniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCUtnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
salcia
rok temu
Rydzyk dostał od PiS -u 2 razy po 80mln zł + inne granty za wasze głosy emeryci,a wam dali po 880zł jednorazowo zabierając wam po 100 kroć więcej w podwyżkach na wszystko
salcia
rok temu
500+ ,a zabierają w podwyżkach cen,to co powinien każdy Polak zarobić[równowartość 1000euro] nie dostaje
znaFca
rok temu
Jak nikt nie będzie kupował, to taki byzmesmen albo sprzeda je faktycznie po 5zł/kg, albo sam będzie wpie... :)
bEUCUtnT
qwdqw
rok temu
ale jakie oszustwo??? po prostu wtedy przy kasie zostawiam i nie płacę :)
Wasp
rok temu
Leje-źle. Nie leje-źle. Trochę leje-też źle. Rolnikowi nie dogodzisz.
orwell
rok temu
Ceny rosną,inflacja najwyższa w UE , przecież nie trzeba być ekonomistą,wystarczy trochę pomyśleć.Jeżeli stosuje się na taką skalę rozdawnictwo narodowe i wpuszcza na rynek taką ilość pieniędzy na przeżarcie to każdy chce coś z tego uszczknąć,więc podnosi ceny.Ponad 10 mln Polaków poparło w wyborach taką politykę państwa więc jak teraz nie starczy im do pierwszego to pisda?
Wasp
rok temu
Pogoda dopisała i zbiory są więc z czego ta drożyzna ?
dwa
rok temu
000
xxx
rok temu
Targ i kupować od rolnika. Tydzień temu wiśnie po 5zł/kg. Truskawki 9zł/kg i to tylko dlatego, że się sezon kończy. Jak się kupuje od cwaniaka w centrum miasta i się płaci to nic dziwnego, że dają takie ceny.
Adolf
rok temu
No nie przecież inflacja to wina PO.To było oczywiste że wszystko podrożeje. Tylko fanatycy tego nie widzą. Do tego mamy już dobrze rozwinięty narodowy sacjalizm jak ktoś nie wie co to znaczy to niech poszuka. Jeszcze jakiś czas można będzie takie rzeczy pisać w necie, ale już nie za długo to sobie popiszę.
ip123
rok temu
Dopiero startujemy do dobrych cen. Zobaczymy, co zafundujemy sobie po 15 sierpnia.
2Q2 sa
rok temu
co może mieć do zaproponowania ktoś taki... pestki bo wiśnie za lekkie
renault
rok temu
nie polecam znajomości bo po co...
bEUCUtnL
GT3
rok temu
mój mroczny sekret to nic czego można zazdrościć... strach to chwilę z którymi zostajesz sam
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić