Wróć na
Mateusz Domański
|

Produkty drożeją, a sprzedawcy stosują różne sztuczki. Trzeba uważać na każdym kroku

45
Podziel się

W ostatnim czasie dużo produktów mocno podrożało. Wiele wskazuje na to, że na obniżki nie mamy co liczyć. Ktoś może zatem pomyśleć: "jak żyć, skoro w na koncie czy w portfelu tyle samo, albo mniej, a ceny idą w górę".

Produkty drożeją, a sprzedawcy stosują różne sztuczki. Trzeba uważać na każdym kroku
Sprzedawcy czereśni zaczęli stosować sztuczki (Pixabay)
bCXvKxjF

Polacy mocno odczuwają podwyżki cen wielu produktów żywnościowych. Więcej musimy zapłacić za mięso wieprzowe, wyroby mleczne, a także pieczywo czy cukier.

Mocno wzrosły też ceny owoców i warzyw. Tutaj ostatnio mówi się wiele na temat truskawek czy czereśni. Jeżeli chcemy je zakupić, musimy sięgnąć zdecydowanie głębiej do kieszeni.

Sprzedawczyni powiedziała, że truskawki w tym roku będą drogie, ponieważ nie ma pogody i nie ma kto zbierać - opowiada pani Marta podczas rozmowy z "Głosem Wielkopolskim".
bCXvKxjH

Pasażer będzie musiał zapłacić dwa razy więcej za latanie? Jest warunek

Sprzedawcy stosują różne sztuczki

Okazuje się, że sprzedawcy próbują wykazać się jak największym sprytem. Wiadomo, że zazwyczaj podają ceny owoców czy warzyw za kilogram. Między innymi w przypadku czereśni zaczęli informować, ile należy zapłacić za... 100 gram. Piszą wielkie 5,50 zł, a pod spodem dodają małym drukiem, że to wcale nie jest cena za kilogram. Wiele osób się na to nabiera. Nie ma co ukrywać, że to 5,50 wygląda bardzo atrakcyjnie. Zdecydowanie bardziej niż 55 zł/kg.

Niestety, w dobie koronawirusa podrożało wiele rzeczy. Polacy muszą sobie jednak jakoś poradzić, choć na podwyżki raczej liczyć nie mogą. Mało tego, wiele osób ze względu na pandemię zarabia mniej.

bCXvKxki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Tak
2 miesiące temu
Sztuczka PiSu , dużymi literami "500 plus" a teraz brakuje na jedzenie.
emerytka
2 miesiące temu
Często gdy sprawdzam cenę przy kasie, kasjerki poganiają wtedy zostawiam towar i wychodzę z marketu. Wiem że to złe zachowanie, ale kantowanie jest jeszcze gorsze. W Biedronce i Lidlu nagminnie podstawiają niższe ceny i mieszają towar. Wszystkie markety wystawiają dużymi literami niższe ceny te z karty a pod nimi pisane maczkiem wyższe ceny obowiązujące dla wszystkich. To przecież kant i nikt tego nie zakazuje.
Jerzy
2 miesiące temu
Ceny warzyw i owoców to chciwość ludzi którzy po głupich artykułach domorosłych dziennikarzy chcą zarobić krocie Wystarczy popatrzeć na jabłka polskie po ok. 6 zł gdzie w naszym regionie obrodziły to trochę przesada !!!
bCXvKxkj
Darek
2 miesiące temu
PiS pokłócił nas z wszystkimi znanymi krajami i dotego podzielił Polaków . W tej chwili Polska nie reprezentuje niczego. Ceny będą coraz wieksze i przy tym rządzie to jest nie odwracalna sytuacja.
Kasia
2 miesiące temu
Należało wam się . Sami wybraliście to nie narzekajcie.
Najnowsze komentarze (45)
salcia
2 miesiące temu
Rydzyk dostał od PiS -u 2 razy po 80mln zł + inne granty za wasze głosy emeryci,a wam dali po 880zł jednorazowo zabierając wam po 100 kroć więcej w podwyżkach na wszystko
salcia
2 miesiące temu
500+ ,a zabierają w podwyżkach cen,to co powinien każdy Polak zarobić[równowartość 1000euro] nie dostaje
znaFca
2 miesiące temu
Jak nikt nie będzie kupował, to taki byzmesmen albo sprzeda je faktycznie po 5zł/kg, albo sam będzie wpie... :)
qwdqw
2 miesiące temu
ale jakie oszustwo??? po prostu wtedy przy kasie zostawiam i nie płacę :)
Wasp
2 miesiące temu
Leje-źle. Nie leje-źle. Trochę leje-też źle. Rolnikowi nie dogodzisz.
orwell
2 miesiące temu
Ceny rosną,inflacja najwyższa w UE , przecież nie trzeba być ekonomistą,wystarczy trochę pomyśleć.Jeżeli stosuje się na taką skalę rozdawnictwo narodowe i wpuszcza na rynek taką ilość pieniędzy na przeżarcie to każdy chce coś z tego uszczknąć,więc podnosi ceny.Ponad 10 mln Polaków poparło w wyborach taką politykę państwa więc jak teraz nie starczy im do pierwszego to pisda?
Wasp
2 miesiące temu
Pogoda dopisała i zbiory są więc z czego ta drożyzna ?
dwa
2 miesiące temu
000
bCXvKxkb
xxx
2 miesiące temu
Targ i kupować od rolnika. Tydzień temu wiśnie po 5zł/kg. Truskawki 9zł/kg i to tylko dlatego, że się sezon kończy. Jak się kupuje od cwaniaka w centrum miasta i się płaci to nic dziwnego, że dają takie ceny.
Adolf
2 miesiące temu
No nie przecież inflacja to wina PO.To było oczywiste że wszystko podrożeje. Tylko fanatycy tego nie widzą. Do tego mamy już dobrze rozwinięty narodowy sacjalizm jak ktoś nie wie co to znaczy to niech poszuka. Jeszcze jakiś czas można będzie takie rzeczy pisać w necie, ale już nie za długo to sobie popiszę.
ip123
2 miesiące temu
Dopiero startujemy do dobrych cen. Zobaczymy, co zafundujemy sobie po 15 sierpnia.
2Q2 sa
2 miesiące temu
co może mieć do zaproponowania ktoś taki... pestki bo wiśnie za lekkie
renault
2 miesiące temu
nie polecam znajomości bo po co...
GT3
2 miesiące temu
mój mroczny sekret to nic czego można zazdrościć... strach to chwilę z którymi zostajesz sam
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić