Prof. Krzysztof Simon mówi wprost. "Umrzesz, jeśli tego nie zrobisz"

540

Profesor Krzysztof Simon po raz kolejny bije na alarm. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu podkreśla, że nieprzyjęcie szczepionki na COVID-19 może przynieść fatalne konsekwencje.

Prof. Krzysztof Simon mówi wprost. "Umrzesz, jeśli tego nie zrobisz"
Prof. Krzysztof Simon (WP)

Ostatnio epidemia koronawirusa w Polsce znów przybrała na sile. Codziennie notuje się mnóstwo zakażeń, co sprawia, że eksperci ponawiają apele. - Zachęcam do masowego szczepienia. Ratujemy życie swoje i innych. Choroba zabija - podkreśla prof. Krzysztof Simon w rozmowie z "Super Expressem".

Ten, kto się nie zaszczepi, ma szanse ogromnie ciężko przejść tę chorobę, niezależnie od patogenu i 20 proc. ryzyka zgonu. Szczepienie prawie niweluje zagrożenie życia - dodaje kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Rządowy raport wskazuje na to, że niezaszczepieni umierają pięć razy częściej niż zaszczepieni. W przypadku osób w wieku 61-70 lat współczynnik umieralności wśród niezaszczepionych jest natomiast aż... 138-krotnie większy!

Koronawirus w natarciu

Ostatnie dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Ze względu na gwałtowny przyrost zakażeń zdecydowano się m.in. na wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach.

Oczywiście nadal obowiązuje szereg restrykcji. Należy pamiętać choćby o tym, by zasłaniać twarz tam, gdzie jest to konieczne, a także utrzymywać bezpieczny odstęp od innych osób. Przestrzeganie tych zasad pozwala na zminimalizowanie ryzyka zarażenia się.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić