Całkowity lockdown w Europie?! Ekspert nie ma wątpliwości

10

Kryzys gospodarczy wciąż się pogłębia, a Europa coraz bardziej upada. Prof. Walter Ricciardi z World Federation of Public Health Associations apeluje, że pomóc może nam tylko twardy lockdown.

Całkowity lockdown w Europie?! Ekspert nie ma wątpliwości
Prof. Walter Ricciardi apeluje, że Europę od upadku może uratować tylko ostry lockdown. (YouTube)

Europa nie ma się najlepiej. Społecznie, politycznie i ekonomicznie. Jak wiadomo, największy wpływ ma na to pandemia koronawirusa, która oficjalnie jest z nami od roku. Choć mamy już szczepionki, końca zarazy nie widać.

Prof. Walter Ricciardi z Włoch sugeruje rozwiązanie, które mogłoby pomóc nam szybciej wrócić do normalnego życia. W rozmowie z Radiem Popolar informuje, że jedynym wyjściem jest zastosowanie twardego lockdownu w całej Europie.

Prawdziwa blokada trwająca trzy lub cztery tygodnie, a następnie wznowienie śledzenia i testowania, tylko w ten sposób będziemy w stanie przywrócić normalność, której nam brakuje - mówi Walter Ricciardi, konsultant ministra zdrowia Speranza.

Zauważył, że obowiązujące restrykcje nie są wystarczające. Profesor uważa, że w ten sposób zakażenia COVID-19 utrzymywane są na stabilnym poziomie. Gdybyśmy chcieli jednak zwalczyć zarazę, musielibyśmy podjąć drastyczniejsze kroki.

Prof. Ricciardi w rozmowie z Radiem Popular wyznał, że ostry lockdown powinien obowiązywać w całej Europie. Najlepiej, gdyby trwał 3-4 tygodnie i zmotywował wszystkich do nieopuszczania domów.

Co nam to da? Przede wszystkim pomogłoby to zminimalizować ilość zakażeń. Potrzebne byłyby również masowe testy. Dałoby to możliwość lokalizowania tych, którzy roznoszą koronawirusa.

Zobacz także: Koronawirus. Ruszyły w Polsce szczepienia preparatem Moderny
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić