o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Dwa dni więzienia za przejście przez ulicę. "Ja idę siedzieć"

194
Podziel się

Lider Obywateli RP, Paweł Kasprzak, spędzi dwa dni w siedleckim więzieniu. To efekt sprawy sprzed czterech lat. Poszło o... przejście przez ulicę w niedozwolonym miejscu. "Nie wiem, jakie Państwo mają plany na dzisiaj, ale ja idę siedzieć" – napisał aktywista.

Dwa dni więzienia za przejście przez ulicę. "Ja idę siedzieć"
Paweł Kasprzak (Wikimedia Commons)
bDSTVRJx

Kasprzak miał się stawić w siedleckim zakładzie karnym w poniedziałek o 10 rano. W więzieniu przesiedzieć ma... dwa dni. To efekt sprawy z 2017 r., kiedy protestujący w obronie sądownictwa Kasprzak przeszedł przez jedną z ulic w pobliżu Sejmu.

Przeszedł przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Teraz idzie siedzieć

Jak opisuje portal OKO.press, Kasprzak miał podczas demonstracji w 2017 r. przejść przez ulicę, wykonując polecenie policjantów, którzy zamknęli kładkę nad szosą. Po tym, jak ulicę przekroczył, policjanci chcieli wystawić mu mandat. Kasprzak odmówił jego przyjęcia, sprawa trafiła do sądu.

bDSTVRJz

Aktywista odmówił zapłacenia 300 zł kary i 100 zł kosztów sądowych twierdząc, że nie ma pieniędzy. W zawiązku z tym, sąd wyrok zamienił na 20 godzin prac społecznych. Tego Kasprzak też nie wykonał, więc 23 grudnia sąd zamienił wyrok na dwa dni pozbawienia wolności.

Nie wiem, jakie Państwo mają plany na dzisiaj, ale ja idę siedzieć – napisał aktywista w mediach społecznościowych.
bDSTVRJF

Lider Obywateli RP spędzi dwa dni w więzieniu. Stawił się w zakładzie karnym

Kasprzak musiał w poniedziałek, o 10 rano, stawić się w zakładzie karnym w Siedlcach. Obywatele RP, stowarzyszenie, którego liderem jest Kasprzak, zorganizowało pod aresztem manifestację w jego obronie. Podkreślono, że mężczyzna sam wymusił ten rodzaj kary.

bDSTVRJG

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Starcia z policją. Funkcjonariusz nie chciał się wylegitymować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSTVRKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(194)
Sid
3 miesiące temu
Od zawsze twierdzę, że jest nam bliżej do Rosji i Białorusi niż do Europy. Trzeba było nie wariować i zostać pod wpływem przyjaciół ze wschodu. Po 30 latach wolności Polacy sami pchają się pod dyktaturę. Mentalność chłopa pańszczyźnianego i sprzedajnej szlachty jest w nas głęboko zakorzenione.
Zyga
3 miesiące temu
Ja na przykład w Anglii za mycie samochodu na ulicy dostałem 7 godzin pozbawienia wolności. Wieźli mnie tam 3 godziny wpis do ewidencji i pobranie ubrania 2 godziny krutka rozmowa z psychologiem 1 godzina odprowadzenie do celi 30 minut wieczorek zapoznawczy z garami 30 minut. I przyszli po mnie bo koniec wyroku procedura wyjścia 2.5 godziny. Zwróciłem uwagę im że siedziałem za długo o 2.5 godz. A oni dali mi czek na 20 funtów i kazali mi się wynosić bo wypuszczają tylko do 10 pm.
Jego Wola+*+*...
3 miesiące temu
Sam DOKONAŁ WYBORU!
bDSTVRKb
enter
3 miesiące temu
Posiedzi dwa dni na koszt podatnika i ogłosi się prześladowanym politycznie męczennikiem .Potem zaproszą go do PE by opowiedział im tą straszną historię co przeżył w tym więzieniu
mmm
3 miesiące temu
a myślał że jest z kasty i nic mu nie zrobią,to mi się podoba równość
Najnowsze komentarze (194)
Bilia
3 miesiące temu
I tak zamiast spodziewanego zysku 300zł i pokrycia kosztów sądowych 100zł - mamy co najmniej 3 rozprawy( sędzia, protokolant,sala sądowa - dziwne że 100 za 1 posiedzenie) i 2 dni wiktu i opierunku w więzieniu. I wcale nie na koszt wirtualnego państwa. Państwo to MY. Czyli przez 2 dni będziemy utrzymywać faceta zamiast zapłacić za 2 dni pobytu w szpitalu np. sąsiada po zawale. I to dlatego że ktoś chciał komuś udowodnić swoją wyższość. Gratuluję wszystkim rozumu.
Gosc
3 miesiące temu
Takie rzeczy. A mga wejść przepis że kierowca musi zatrzymać się gdy zobaczy że pieszy idzie chodnikiem i zbliża się do przejścia dla pieszych i musi przewidzieć że może ten gość raczy wejść lub nie na przejście. Ciekawe to kierowcą zamiast patrzeć uważnie na drogę to będzie musiał jechać jak w grach strategicznych a piesi będą sobie chodzic jak juz chodza z telefonami na nic nie zwracając uwagi. Super pomysł.
widziałam
3 miesiące temu
Państwo totalitarnego reżimu i represji z czasów komu, pislandia, kaczystan..... jeśli kto przechodzi w miejscu niedozwolonym, to przechodzi na WŁASNĄ odpowiedzialność!!! Co co to chore prawo tworzą, niech się przejada do Berlina - przechodzi obok pasów, czy gdzieś po środku ulicy, policja stoi i nie reagują - to jest właśnie WOLNOŚĆ DECYZJI!!!
Joanna
3 miesiące temu
Tyle tylko, że za taka bzdurę koszt utrzymania więźnia spada na społeczeństwo
Jac
3 miesiące temu
Jak widzę, najwięcej do powiedzenia mają ci, co jak zwykle, nie mają pojęcia o co chodzi.
piotrex
3 miesiące temu
Kabaret a nie wymiar sprawiedliwości.
Gal Anonim
3 miesiące temu
Kara musi być. Przez jezdnie przechodzimy po pasach.
ip123
3 miesiące temu
A to zostało dokładnie zapisane, uczestnicy zajścia uwiecznieni w dokumentach a w odpowiednim czasie rozliczone? Czy tak należy to interpretować? Jeżeli tak, to wielu powinno się zastanowić nad swoją "świetlaną" przyszłością.
bDSTVRJT
rik
3 miesiące temu
A za 70 mln. w plecy nagroda !
Ojej
3 miesiące temu
..... aktywista?? w :obronie sądów:złamał przepisy, niezłe
Qwerty
3 miesiące temu
Nie dostał dwóch dni odsiadki za to że przechodził przez ulicę, ale za to że nie zastosował się do wyroku Sądu. Dostał grzywnę, której nie zapłacił, później nie odpracował 20 godzin prac, więc sąd zamienił na karę więzienia. Ludzie nie piszcie bzdur.
Jasio
3 miesiące temu
Za mało dostał. Niech nie robi z siebie męczennika.
Fredek
3 miesiące temu
To ten którego posłanka Joanna Schmidt z N. próbowała przemycić w bagażniku swojego samochodu na teren sejmu
1,2,3
3 miesiące temu
Prawo jest równe dla wszystkich-nie zapłacił mandatu więc idzie siedzieć. Nikt nie jest ponad prawem -o co wam do cholery chodzi ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić