Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

Dwa dni więzienia za przejście przez ulicę. "Ja idę siedzieć"

195
Podziel się:

Lider Obywateli RP, Paweł Kasprzak, spędzi dwa dni w siedleckim więzieniu. To efekt sprawy sprzed czterech lat. Poszło o... przejście przez ulicę w niedozwolonym miejscu. "Nie wiem, jakie Państwo mają plany na dzisiaj, ale ja idę siedzieć" – napisał aktywista.

Dwa dni więzienia za przejście przez ulicę. "Ja idę siedzieć"
Paweł Kasprzak (Wikimedia Commons)

Kasprzak miał się stawić w siedleckim zakładzie karnym w poniedziałek o 10 rano. W więzieniu przesiedzieć ma... dwa dni. To efekt sprawy z 2017 r., kiedy protestujący w obronie sądownictwa Kasprzak przeszedł przez jedną z ulic w pobliżu Sejmu.

Przeszedł przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Teraz idzie siedzieć

Jak opisuje portal OKO.press, Kasprzak miał podczas demonstracji w 2017 r. przejść przez ulicę, wykonując polecenie policjantów, którzy zamknęli kładkę nad szosą. Po tym, jak ulicę przekroczył, policjanci chcieli wystawić mu mandat. Kasprzak odmówił jego przyjęcia, sprawa trafiła do sądu.

Aktywista odmówił zapłacenia 300 zł kary i 100 zł kosztów sądowych twierdząc, że nie ma pieniędzy. W zawiązku z tym, sąd wyrok zamienił na 20 godzin prac społecznych. Tego Kasprzak też nie wykonał, więc 23 grudnia sąd zamienił wyrok na dwa dni pozbawienia wolności.

Nie wiem, jakie Państwo mają plany na dzisiaj, ale ja idę siedzieć – napisał aktywista w mediach społecznościowych.

Lider Obywateli RP spędzi dwa dni w więzieniu. Stawił się w zakładzie karnym

Kasprzak musiał w poniedziałek, o 10 rano, stawić się w zakładzie karnym w Siedlcach. Obywatele RP, stowarzyszenie, którego liderem jest Kasprzak, zorganizowało pod aresztem manifestację w jego obronie. Podkreślono, że mężczyzna sam wymusił ten rodzaj kary.

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Starcia z policją. Funkcjonariusz nie chciał się wylegitymować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(195)
Bilia
2 lata temu
I tak zamiast spodziewanego zysku 300zł i pokrycia kosztów sądowych 100zł - mamy co najmniej 3 rozprawy( sędzia, protokolant,sala sądowa - dziwne że 100 za 1 posiedzenie) i 2 dni wiktu i opierunku w więzieniu. I wcale nie na koszt wirtualnego państwa. Państwo to MY. Czyli przez 2 dni będziemy utrzymywać faceta zamiast zapłacić za 2 dni pobytu w szpitalu np. sąsiada po zawale. I to dlatego że ktoś chciał komuś udowodnić swoją wyższość. Gratuluję wszystkim rozumu.
Gosc
2 lata temu
Takie rzeczy. A mga wejść przepis że kierowca musi zatrzymać się gdy zobaczy że pieszy idzie chodnikiem i zbliża się do przejścia dla pieszych i musi przewidzieć że może ten gość raczy wejść lub nie na przejście. Ciekawe to kierowcą zamiast patrzeć uważnie na drogę to będzie musiał jechać jak w grach strategicznych a piesi będą sobie chodzic jak juz chodza z telefonami na nic nie zwracając uwagi. Super pomysł.
widziałam
2 lata temu
Państwo totalitarnego reżimu i represji z czasów komu, pislandia, kaczystan..... jeśli kto przechodzi w miejscu niedozwolonym, to przechodzi na WŁASNĄ odpowiedzialność!!! Co co to chore prawo tworzą, niech się przejada do Berlina - przechodzi obok pasów, czy gdzieś po środku ulicy, policja stoi i nie reagują - to jest właśnie WOLNOŚĆ DECYZJI!!!
Joanna
2 lata temu
Tyle tylko, że za taka bzdurę koszt utrzymania więźnia spada na społeczeństwo
Jac
2 lata temu
Jak widzę, najwięcej do powiedzenia mają ci, co jak zwykle, nie mają pojęcia o co chodzi.
piotrex
2 lata temu
Kabaret a nie wymiar sprawiedliwości.
Gal Anonim
2 lata temu
Kara musi być. Przez jezdnie przechodzimy po pasach.
ip123
2 lata temu
A to zostało dokładnie zapisane, uczestnicy zajścia uwiecznieni w dokumentach a w odpowiednim czasie rozliczone? Czy tak należy to interpretować? Jeżeli tak, to wielu powinno się zastanowić nad swoją "świetlaną" przyszłością.
rik
2 lata temu
A za 70 mln. w plecy nagroda !
Ojej
2 lata temu
..... aktywista?? w :obronie sądów:złamał przepisy, niezłe
Qwerty
2 lata temu
Nie dostał dwóch dni odsiadki za to że przechodził przez ulicę, ale za to że nie zastosował się do wyroku Sądu. Dostał grzywnę, której nie zapłacił, później nie odpracował 20 godzin prac, więc sąd zamienił na karę więzienia. Ludzie nie piszcie bzdur.
Jasio
2 lata temu
Za mało dostał. Niech nie robi z siebie męczennika.
Fredek
2 lata temu
To ten którego posłanka Joanna Schmidt z N. próbowała przemycić w bagażniku swojego samochodu na teren sejmu
1,2,3
2 lata temu
Prawo jest równe dla wszystkich-nie zapłacił mandatu więc idzie siedzieć. Nikt nie jest ponad prawem -o co wam do cholery chodzi ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić