o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Program "Dobry start". 300 złotych na wyprawkę szkolną. Jak złożyć wniosek?

1
Podziel się

Od środy 1 lipca ruszyła możliwość składania wniosków internetowych, które przysługują rodzicom dzieci rozpoczynających od września nowy rok szkolny. Kto może starać się o dodatkowe 300 złotych na wyprawkę dla swojej pociechy? Jak złożyć wniosek?

Program "Dobry start". 300 złotych na wyprawkę szkolną. Jak złożyć wniosek?
Jak złożyć wniosek o 300 złotych na wyprawkę szkolną? (Getty Images, Sean Gallup)
bEhTnbMB

Program "Dobry start" jest kolejnym świadczeniem socjalnym wprowadzonym w ostatnich latach promującym model rodziny. W jego ramach rodzice lub prawni opiekunowie dzieci mogą otrzymać 300 złotych na wyprawkę dla uczniów rozpoczynających we wrześniu rok szkolny.

Będzie to wsparcie finansowe, które można otrzymać tylko raz w roku. Ważną wytyczą programu jest to, że należy się on każdej rodzinie spełniającej wymagania bez względu na dochód. Szacuje się, że pomoc będzie obejmowała około 4,6 miliona uczniów.

bEhTnbMD

300 plus wyprawki. Kto może otrzymać pomoc?

Świadczenie przysługuje dzieciom, które uczą się w szkołach. Mogą z niego skorzystać rodzice lub opiekunowie prawni dzieci pomiędzy 7. a 20. rokiem życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, pomoc wypłacana jest do 24. roku życia włącznie. Program nie obejmuje dzieci uczących się w tzw. "zerówkach" oraz studentów.

Program "Dobry Start". Jak złożyć wniosek 300 plus?

Termin składania wniosków rozpoczął się 1 lipca. Wniosek o świadczenie można składać online przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

bEhTnbMJ

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhTnbNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
GramaZG
11 miesięcy temu
Gdzie mam złożyć wniosek o nowe mieszkanie,bo na obecnym osiedlu wkur....ją mnie sąsiedzi????
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić