Kosma Szczepaniak| 

Bon turystyczny nie dla wszystkich Polaków. Sejm zdecydował ws. emerytów i rencistów

21

Po otrzymaniu projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym od Sejmu, Senat wprowadził do niego 65 poprawek. Jedną z nich było rozszerzenie grona osób uprawnionych do otrzymania świadczenia również na emerytów i rencistów.

Bon turystyczny nie dla wszystkich Polaków. Sejm zdecydował ws. emerytów i rencistów
Sejm nie przyjął poprawek Senatu w związku z bonem turystycznym (Getty Images, Michal Fludra)

Bon turystyczny przeszedł już kilka transformacji odkąd pomysł zaczął być realizowany. Przypomnijmy, że początkowo bon miał przysługiwać osobom zatrudnionym na umowę o pracę, a jego wysokość ustalono na 1000 złotych. Później jednak od tego pomysłu się odsunięto i zaproponowano 500 złotych na każde dziecko.

W takiej formie projekt ustawy trafił do Senatu, który jednak zaproponował kolejne poprawki. Do Sejmu wrócił projekt wypłaty świadczeń, które miałyby przysługiwać również emerytom, rencistom oraz rodzicom dzieci pracującym poza granicami Polski. Poprawkami zajęła się we wtorek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.

Bon turystyczny 500+. Kto z niego skorzysta?

Jest decyzja Sejmu. Posłowie komisji zdecydowali się przyjąć poprawkę, dzięki której z dopłaty będą mogli skorzystać rodzice dzieci pracujący poza granicami Polski i pobierający tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Odrzucona została natomiast poprawka, która rozszerzyłaby ten projekt na emerytów oraz rencistów.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym zakłada wsparcie polskich rodzin i branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Zakłada, że osoby wskazane w ustawie otrzymają świadczenie w formie tzw. bonu turystycznego w wysokości 500 złotych na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych na terenie kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić