A. M. | 

Powrót do szkół od września? Premier ogłosił decyzję

44

W ciągu ostatnich miesięcy polscy uczniowie i nauczyciele mierzyli się z wieloma nowymi wyzwaniami. Czy po wakacjach możliwy będzie już powrót do sal szkolnych? Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że tak.

Powrót do szkół od września? Premier ogłosił decyzję
Koronawirus. Jak szkoła będzie wyglądała po wakacjach? (Getty Images)

Rok szkolny 2019/20 dobiega już końca. Wciąż nie wiadomo było jednak, jak będzie wyglądała szkolna rzeczywistość po powrocie z wakacji. Premier Mateusz Morawiecki dla wszystkich stęsknionych za szkołą ma jednak dobre wieści. Uczniowie mają wrócić na zajęcia stacjonarne we wrześniu, a studenci w październiku.

Powrót do szkół we wrześniu to "pewna" decyzja.

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja - zapowiedział Morawiecki w "Rozmowach Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź.

Z mniejszym przekonaniem wypowiada się jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zaledwie dzień wcześniej w raporcie zapewniano, że MEN zrobi "wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie."

Premier nie przewiduje także ponownego zamknięcia gospodarki. Jak mówił Mateusz Morawiecki, nawet w przypadku drugiej fali nie będzie to konieczne. W przyszłości zaleca wykorzystanie doświadczeń zdobytych podczas pandemii, a obecnie liczy także na V-kształtne odbicie gospodarcze.

Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i częstszego mycia rąk i do noszenia maseczek - zaapelował premier.
Zobacz także: Szkoła wróci we wrześniu? Szumowski: to gdybanie, ale jest szansa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić