o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Prymas Polski reaguje na zarzuty biskupa Janiaka. "Nie mogłem milczeć"

6
Podziel się

Wciąż wrze po emisji filmu dokumentalnego braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". W liście do biskupów bp Edward Janiak skrytykował prymasa Polski. Teraz abp Wojciech Polak odpowiada na zarzuty.

Prymas Polski reaguje na zarzuty biskupa Janiaka. "Nie mogłem milczeć"
Prymas Polski odpiera zarzuty biskupa Janiaka (ONS)
bEszFTaZ

Portal Onet.pl poinformował, że polscy biskupi otrzymali list od biskupa Edwarda Janiaka. Ten duchowny został oskarżony w filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" o tuszowanie pedofilskich czynów księdza Arkadiusza H.

Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila - stwierdził w liście bp Janiak.
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Co z komisją ds. walki z pedofilią? "To nie jest kwestia złej woli"
bEszFTbb

Prymas Polski wydał oświadczenie. Odpowiada biskupowi Janiakowi

Abp Wojciech Polak odniósł się już do zarzutów biskupa Edwarda Janiaka. Poinformował, że zgodnie z obowiązującym prawem, musiał powiadomić o wszystkim Watykan.

Tym bardziej jako delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży, po zapoznaniu się materiałem zawartym w filmie "Zabawa w chowanego", nie mogłem milczeć lub pozostać bezczynny wobec przedstawionych faktów - podkreślił.
bEszFTbh

Prymas Polski zaznaczył również, że biskup Janiak może się bronić. - Złożenie zawiadomienia nie rozstrzyga o winie i daje rzeczywistą szansę ks. bp. Edwardowi Janiakowi na przedstawienie argumentów w swojej obronie - dodał.

Podjęte przeze mnie działanie jest wyrazem ewangelicznej troski o dobro osób pokrzywdzonych i o prawdziwe dobro Kościoła, a także realizacją misji ochrony dzieci i młodzieży, powierzonej mi przez Konferencję Episkopatu Polski - podsumował abp Polak.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszFTbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
FUUUUJJJJJ
12 miesięcy temu
Pogadajcie sobie między sobą a nie publicznie
alu-mn
rok temu
Co sobą trzeba reprezentować ,żeby iść do sekciarzy ? Czy mądra osoba potrzebuje wysłuchiwać przez nich opowiadanych bajek ? Tam gdzie większa bieda - tam więcej wierzących .
no possumus
rok temu
Panie Polak urządza pan polowanie na czarownice zamiast przeprowadzić lustracje w kościele ( pełno agentów) na podstawie wątpliwej jakości dokumentów nęka pan ludzi kościoła aby się przypodobać laickiej części. Gdzie lustracja, gdzie dbanie o wizerunek kościoła, gdzie dbałość o zachowanie elementarnych zasad liturgii w kościele????
bEszFTbD
Wilga
rok temu
Ciekawe dlaczego prokurator generalny milczy w tej sprawie? Zero zainteresowania.
Hela
rok temu
Brawa dla abp.Polaka!!! Trzeba stanąć odważnie po stronie ofiar...
siarra
rok temu
on jest nietykalny, niestety
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić