Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Prymas Polski reaguje na zarzuty biskupa Janiaka. "Nie mogłem milczeć"

7

Wciąż wrze po emisji filmu dokumentalnego braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". W liście do biskupów bp Edward Janiak skrytykował prymasa Polski. Teraz abp Wojciech Polak odpowiada na zarzuty.

Prymas Polski reaguje na zarzuty biskupa Janiaka. "Nie mogłem milczeć"
Prymas Polski odpiera zarzuty biskupa Janiaka (ONS)

Portal Onet.pl poinformował, że polscy biskupi otrzymali list od biskupa Edwarda Janiaka. Ten duchowny został oskarżony w filmie dokumentalnym braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" o tuszowanie pedofilskich czynów księdza Arkadiusza H.

Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila - stwierdził w liście bp Janiak.
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Co z komisją ds. walki z pedofilią? "To nie jest kwestia złej woli"

Prymas Polski wydał oświadczenie. Odpowiada biskupowi Janiakowi

Abp Wojciech Polak odniósł się już do zarzutów biskupa Edwarda Janiaka. Poinformował, że zgodnie z obowiązującym prawem, musiał powiadomić o wszystkim Watykan.

Tym bardziej jako delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży, po zapoznaniu się materiałem zawartym w filmie "Zabawa w chowanego", nie mogłem milczeć lub pozostać bezczynny wobec przedstawionych faktów - podkreślił.

Prymas Polski zaznaczył również, że biskup Janiak może się bronić. - Złożenie zawiadomienia nie rozstrzyga o winie i daje rzeczywistą szansę ks. bp. Edwardowi Janiakowi na przedstawienie argumentów w swojej obronie - dodał.

Podjęte przeze mnie działanie jest wyrazem ewangelicznej troski o dobro osób pokrzywdzonych i o prawdziwe dobro Kościoła, a także realizacją misji ochrony dzieci i młodzieży, powierzonej mi przez Konferencję Episkopatu Polski - podsumował abp Polak.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić