Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

"Zabawa w chowanego". List bpa Edwarda Janiaka do biskupów. Krytykuje postawę prymasa

2

Bp Edward Janiak postanowił wysłać list do biskupów. Skrytykował w nim postawę prymasa Wojciecha Polaka. - Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila - ocenił.

"Zabawa w chowanego". List bpa Edwarda Janiaka do biskupów. Krytykuje postawę prymasa
Bp Janiak wysłał list do biskupów (PAP)

Portal Onet.pl ustalił, że wszyscy polscy biskupi otrzymali list od biskupa Edwarda Janiaka. Przypomnijmy, że ten duchowny został oskarżony w dokumencie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" o tuszowanie pedofilskich czynów księdza Arkadiusza H.

Prymas Wojciech Polak skierował już tę sprawę do Watykanu. Teraz biskup Janiak postanowił skrytykować jego zachowanie.

Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila - stwierdził w liście.
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Tak powstawał nowy film braci Sekielskich

"Zabawa w chowanego". Biskup Janiak zabrał głos

To jeszcze nie wszystko. Biskup Edward Janiak zaznaczył w liście, że pomagająca ofiarom pedofilii Fundacja św. Józefa miała powstać wbrew wynikom uzyskanym w ramach tajnego głosowania.

Napisał też, że abp Polak miał dzień przed emisją filmu "Zabawa w chowanego" spotkać się z braćmi Tomaszem i Markiem Sekielskimi. Jednocześnie - według relacji bpa Janiaka - abp. Wojciech Polak zlecił prawnikom swojej kurii przygotowanie stanowiska.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić