o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

"Zabawa w chowanego". List bpa Edwarda Janiaka do biskupów. Krytykuje postawę prymasa

1
Podziel się

Bp Edward Janiak postanowił wysłać list do biskupów. Skrytykował w nim postawę prymasa Wojciecha Polaka. - Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila - ocenił.

"Zabawa w chowanego". List bpa Edwarda Janiaka do biskupów. Krytykuje postawę prymasa
Bp Janiak wysłał list do biskupów (PAP)
bErUwfXF

Portal Onet.pl ustalił, że wszyscy polscy biskupi otrzymali list od biskupa Edwarda Janiaka. Przypomnijmy, że ten duchowny został oskarżony w dokumencie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" o tuszowanie pedofilskich czynów księdza Arkadiusza H.

Prymas Wojciech Polak skierował już tę sprawę do Watykanu. Teraz biskup Janiak postanowił skrytykować jego zachowanie.

Jest to kompromitujące, że ks. Prymas w dzień przed uroczystością 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II podaje wiadomość, atakującą moją osobę, jakobym miał ukrywać księdza pedofila - stwierdził w liście.
bErUwfXH
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Tak powstawał nowy film braci Sekielskich

"Zabawa w chowanego". Biskup Janiak zabrał głos

To jeszcze nie wszystko. Biskup Edward Janiak zaznaczył w liście, że pomagająca ofiarom pedofilii Fundacja św. Józefa miała powstać wbrew wynikom uzyskanym w ramach tajnego głosowania.

Napisał też, że abp Polak miał dzień przed emisją filmu "Zabawa w chowanego" spotkać się z braćmi Tomaszem i Markiem Sekielskimi. Jednocześnie - według relacji bpa Janiaka - abp. Wojciech Polak zlecił prawnikom swojej kurii przygotowanie stanowiska.

bErUwfXN

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErUwfYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Hmm
rok temu
Czy to był list otwarty, pisany za pomocą mediów? Zakładam, że nie. A jednak znalazł się w mediach. Wniosek? Kościół (w rozumieniu instytucji) ma w swoich szeregach swoich własnych wrogów. Już pomijając wypaczenia w rodzaju pedofilii i sodomii. Kiedyś naród polski miał wsparcie w swoim kościele. Coraz lepiej widać znaczenie przekleństwa: "obyś żył w ciekawych czasach".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić