aktualizacja 

Przeanalizowali zdjęcia Putina. Sami spójrzcie, co robi z ręką

Portal NEXTA zauważył, że Władimir Putin wydaje się mieć specyficzny stosunek do... stołów. Prezydent Rosji do niedawna przyjmował swoich gości przy gigantycznej ławie, a obecnie na ważnych spotkaniach kurczowo trzyma się blatu. Niektórzy podejrzewają, że dziwne zachowanie może mieć związek z jego złym stanem zdrowia.

Przeanalizowali zdjęcia Putina. Sami spójrzcie, co robi z ręką
Putin na wielu spotkaniach kurczowo trzymał się stołu (Getty Image, Twitter)

Jeszcze przed rozpoczęciem działań wojennych na pełną skalę w Ukrainie w mediach głośno zrobiło się o absurdalnie długich stołach, przy których Władimir Putin przyjmował swoich gości. Zdjęcia z sal konferencyjnych na Kremlu stały się hitem sieci, a w mediach mnożyły się teorie na temat powodu rekordowych długości mebli prezydenta Rosji. Jedni sugerowali, że miało to związek z pandemią koronawirusa, inni twierdzili, że to stosowana przez przywódcę taktyka negocjacyjna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ostatnich miesiącach rozmowy rosyjskiego przywódcy z politykami i doradcami organizowane są przy znacznie skromniejszych stołach, lecz tym razem internauci zwrócili uwagę na coś zupełnie innego. Na nagraniach i zdjęciach ze spotkań uwagę przykuwa postawa Putina. Prezydenccy fotografowie wielokrotnie uchwycili 69-latka kurczowo trzymającego się blatu.

Rosyjski prezydent siadał przy horrendalnie długich stołach, a teraz często trzyma je rękami. W ciągu ostatnich 4 miesięcy naliczyliśmy co najmniej 5 takich przypadków - wskazuje na Twitterze portal NEXTA.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nietypową pozycję Władimira Putina zaobserwowano m.in. podczas jego spotkania z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu, biznesmenem Siergiejem Kulikowem czy szefem Transnieftu Nikołajem Tokariewem.

Dziwne zachowanie prezydenta Rosji analizują specjaliści od mowy ciała. Niektórzy z nich wskazują, że trzymanie się stołu może wskazywać na pogarszający się stan zdrowia Putina. Takiego zdania jest m.in. ekspert od mowy ciała z Texas Tech University, Erik Bucy.

To nie jest portret zdrowego Putina, ale wyglądającego coraz słabiej i ledwo zdolnego do utrzymania się w pozycji pionowej przy małym stole konferencyjnym – profesor powiedział "The Sun" .

Spekulacje o domniemanych chorobach Putina pojawiają się od pierwszych dni wojny w Ukrainie. Dziennik "Daily Mirror", powołując się na swoich informatorów, donosił w sierpniu, że stan zdrowia Putina podobno "gwałtownie się pogarsza". W rzeczywistości jednak dane na temat samopoczucia rosyjskiego prezydenta są skrzętnie ukrywane przed światem.

Zobacz także: Problemy Rosjan z bronią. "Nie są w stanie ich stworzyć"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić