Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Przebadali lody z automatów. Wyniki są wręcz przerażające!

25
Podziel się

Miłośników lodów z automatów absolutnie nie brakuje. Jedni wolą włoskie, inni natomiast twardo stawiają na tzw. świderki. Dla wszystkich osób, które kochają takie przysmaki, koszmarne wieści ma zachodniopomorski sanepid.

Przebadali lody z automatów. Wyniki są wręcz przerażające!
Kobieta z lodami - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Zachodniopomorski sanepid przebadał lody z automatów. - Do kontroli wytypowano 50 obiektów zlokalizowanych w miejscach zwiększonej obecności turystów. Do badań mikrobiologicznych pobrano łącznie 250 próbek z 50 partii lodów z automatu - przekazała we wtorek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, cytowana przez PAP.

Lody badano pod kątem bakterii chorobotwórczych - Salmonelli i Listerii monocytogenes, a także w kierunku mikroorganizmów wskaźnikowych - bakterii Enterobacteriaceae.

Próbki lodów nie były kwestionowane w zakresie wykonywanych badań mikrobiologicznych w kierunku drobnoustrojów chorobotwórczych, natomiast 115 próbek z 23 partii zakwestionowano ze względu na zawyżoną ilość bakterii Enterobacteriaceae - dodała Kapłan.

Bakterie w lodach. O czym to świadczy?

Przedstawicielka sanepidu wyjaśniła, że obecność bakterii świadczy o "niewystarczającym poziomie utrzymania higieny w zakładach lub nieprawidłowo przeprowadzanych procesach mycia i dezynfekcji oraz o braku kontroli wewnętrznej".

Spożycie produktu z takimi bakteriami może być groźne dla człowieka. Mogą one bowiem wywoływać dolegliwości żołądkowo-jelitowe u osób z obniżoną odpornością i z chorobami układu pokarmowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Skarpety
6 miesięcy temu
Można podać miejscowości w których są bakterię w lodach
Monika
6 miesięcy temu
Ja wcześniej zawsze myję zęby.
radekw
6 miesięcy temu
Dlaczego redaktor nie dopisał, że chodzi o Kołobrzeg? Przecież o tym wszyscy wiedzą.
HEJ
6 miesięcy temu
RAZ NA MIESIA POWINNI WSZYSTKIE LODZIARNIE BADAĆ BEZ POWIADAMIANIA WPADAĆ I POBIERAC PRÓBKI A POTEM KARY WYSOKIE TO SZYBKO BY HIGIENE TRZYMALI , BYLE ZYSK A TURYSCI CHORUJA
Ggrant
6 miesięcy temu
Sanepid spadał a gdzie informacja które to lodziarnie aby ludzie nie spożywali w tych miejscach lodów?a nie bo po co oni swoje zrobili a ludzie niech się trują dalej...
ZłY
6 miesięcy temu
Pracownik musi pracować 20 dni w miesiącu na podatek, vat, zus i h wie co jeszcze a wy tu o codziennym wywalaniu reszty lodów
Qqqq
6 miesięcy temu
Taka dziś jest żywność. Trujca i sztuczna. Rolnikom zakazano trzymać świnek dla siebie nawet pod groźbą kar. UE chce zakazami faszerować mnie dziwnym jedzeniem.
Środa dzień l...
6 miesięcy temu
Nie ma nic gorszego niż lód robiony automatycznie bez delikatnego podejścia i odpowiedniego zaangażowania robiącej.
ala
6 miesięcy temu
mnóstwo żywności idzie na zmarnowanie ale polityka jest taka żeby jak najwięcej stosować pestycydów nawozów randapu jak najwięcej produkowac jak najwięcej degradować środowisko i wyrzucac na potęge a potem choroby wirusy ile ta ziemia jeszcze wytrzyma ...
ala
6 miesięcy temu
dlaczego sanepid nie bada miesa z kauflandu czym jest faszerowane chleba z mrożonego ciasta wędlin odparzanych wielokrotnie mytych wodą utleniona aby nie miały bakterii mleka serów mąki kaszy z domieszka randapu-to silny środek chwastobójczy i wysuszajacy np, zboże
Goldengecko
6 miesięcy temu
Ale czy Sanepid zamknął zbadane punkty
Mat
6 miesięcy temu
Szczepionki vovidianskie tez juz przebadali? Niebac popis, niebac covid.
Konfederata
6 miesięcy temu
W latach 6otych i 7otych ludzie masowo pili wodę, czasem z sokiem, z saturatorów że wielorazowych szklanek i nie było epidemii.
he he he
6 miesięcy temu
grunt ze nie ma tam covid
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić