o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Przebudowa się opóźni. Kolejna sensacja w Poznaniu

1
Podziel się

Archeolodzy na placu Kolegiackim w Poznaniu odkryli fundamenty kościoła świętego Stanisława. Wykopaliska sprawią, że przebudowa placu się opóźni.

Przebudowa się opóźni. Kolejna sensacja w  Poznaniu
W Poznaniu odnaleziono fundamenty średniowiecznego kościoła. (Facebook, Projekt Kolegiata Poznań)
bEgvzrmJ

Prace rewitalizacyjne na placu Kolegiackim w Poznaniu trwają już rok. Równocześnie na placu budowy prowadzone są wykopaliska. Niedawno dokonano tam sensacyjnego odkrycia.

Archeolodzy prawdopodobnie natknęli się na fundamenty średniowiecznego kościoła. Mury zostały odsłonięte naprzeciwko wejścia do Urzędu Miasta. Świątynię wzniesiono jeszcze przed XIII-wieczną kolegiatą świętej Marii Magdaleny.

bEgvzrmL

Jak informuje WTK to nie pierwsze odkrycie na placu Kolegiackim. W ciągu czterech lat badań odnaleziono szczątki ponad 4 tys. osób, które pochowano w tamtym miejscu. Natrafiono również na wiele pozostałości kolegiaty św. Marii Magdaleny, przede wszystkim fundamentów.

Zobacz także: Poznańskie podziemia. Oto tajemnice bazyliki kolegiackiej

Nowe wykopalisko opóźni przebudowę placu. Odkrycie wymusiło dodatkowe prace i przeprojektowanie kilku elementów. Przebudowa zakończy się na wiosnę przyszłego roku.

bEgvzrmR
Liczba reliktów architektury w pomieszczeniu podziemnym uniemożliwia posadowienie fundamentów tego budynku, zgodnie z rozwiązaniami, zwykle stosowanymi w praktyce. A to powoduje potrzebę dokonywania kolejnych zmian projektowych - informuje miasto.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgvzrnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
historyk
8 miesięcy temu
Ludzi grzeano kiedyś przy samych kościołach, obrzydzenie mnie ogarnia jak obecni proboszcze starych parafii robią boiska na miejscach dawnych pochówków, wiedza historyczna obecnych włodarzy parafii jest szczątkowa i znikoma
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić