Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Szuka go cały Poznań. Zwierzę uciekło z zoo

27
Podziel się

Z ogrodu zoologicznego w Poznaniu kilka dni temu uciekł manul stepowy. Zwierzę było widziane w okolicach Jeziora Maltańskiego. Zoo prosi mieszkańców o pomoc w odnalezieniu manula, bo ten nie poradzi sobie sam na wolności.

Szuka go cały Poznań. Zwierzę uciekło z zoo
Z poznańskiego zoo uciekł manul stepowy (Zoo w Poznaniu)
bEUJkkad

Na początku maja w poznańskim zoo na świat przyszło sześć małych manuli. Było to wielkie wydarzenie, ponieważ manule są gatunkiem zagrożonym. W niewoli rzadko udaje się utrzymać kocięta przy życiu.

Wiele miotów odchodzi. Dlatego dmuchamy na zimne i póki nasze maluchy nie staną się dorosłymi kotami, nie będziemy się chwalić, że je mamy. Dzisiaj, w ogromnej tajemnicy i z duszą na ramieniu dzielimy się tą informacją, bo Wasze trzymane kciuki i dobre życzenia już wiele razy uczyniły cuda – napisało poznańskie zoo pół roku temu.
bEUJkkaf

Uciekł z zoo. Manul stepowy na wolności

We wtorek okazało się, że jedno ze zwierząt uciekło kilka dni temu z ogrodu zoologicznego. Zwierzę wydostało się z wybiegu, mimo zabezpieczenia go siatką dachową oraz elektrycznymi pastuchami. Kot widziany był w okolicach Jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

Manule to zwierzęta bardzo sprawne i sprytne, ale nie spodziewaliśmy się, że jeden zdoła uciec – powiedziała rzecznika poznańskiego ogrodu zoologicznego Małgorzata Chodyła.
bEUJkkal

Ucieczka z poznańskiego zoo. "Bardzo martwimy się o niego, może umrzeć z głodu"

Manule są bardzo wrażliwe, trudno jest utrzymać je w hodowli i niełatwo się rozmnażają. W niewoli rzadko udaje się utrzymać kocięta przy życiu. Przyczyną jest podatność na choroby, infekcje wirusowe, pasożytnicze i bakteryjne.

Zoo rozpoczęło poszukiwania zbiegłego zwierzęcia. Jak podkreślają pracownicy, może nie poradzić sobie na wolności. Problemem może być chociażby zdobycie pokarmu

bEUJkkam
Martwimy się o niego bardzo, może umrzeć z głodu – dodała rzecznika poznańskiego zoo, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Manul uciekł z ogrodu zoologicznego. Zoo apeluje o pomoc

Poznańskie zoo apeluje do wszystkich, którzy zobaczą manula, by jak najszybciej powiadomić pracowników ogrodu. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu 618 768 209 lub 618 768 225. Możliwy jest również kontakt ze strażą miejską lub policją.

bEUJkkan

Obejrzyj także: Po 53 dniach rehabilitacji wypuścili pumę na wolność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUJkkaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
NDD
6 miesięcy temu
Ale by były ładne krzyżówki z kotem dachowcem...
g hhhsdzre
9 miesięcy temu
a co jak uciekną lwy i inne niebezpieczne zwierzęta, bo tak może być
Mój nick
rok temu
Albo sobie nie znajdzie jedzenia albo sam stanie się jedzeniem.
bEUJkkaH
Myślący
rok temu
Dyrektorka zoo w Poznaniu, z wyrokiem za prowadzenie nielegalnej hodowli i kolejnymi sprawami w prokuraturze sama nie potrafi upilnować zwierząt, choć potrafiła wywołać aferę z pumą, a nie potrafi upilnować zwierząt na swoim podwórku. fajną opiekę mają tam zwierzęta - nawet te zagrożone wyginięciem. Dobrze, że ta puma nie trafiła do zoo w Poznaniu, tylko do Chorzowa.
Karma
rok temu
Scigaliscie gościa o Pumę, że niebezpieczna i że facet jej nie ogarnie, tymczasem nawiał wam drapieżny kot, w dodatku młodziak. Brawo ^^
jack
rok temu
jak go znajde to oddam do monu bo pewnie na drugach był że uciekł
PRAWDA BOLI
rok temu
NAJYWŻSZY CZAS ZMIENIĆ DYREKTORA I PRACOWNIKÓW!!!!!!
adam
rok temu
może by tak powiedzieć czym się różni od zwykłego kota, tak na wypadek gdyby go ktoś znalazł i przygarnął
Uroczy kociak
rok temu
Jest bardzo podobny do kota, więc ktoś mógł go do siebie przygarnąć nie wiedząc, że to manul stepowy. Mam 3 koty i wszystkie z nich to tzw. znajdki, którym uratowałam życie
Pasek
rok temu
Należy jednak zapytać prezesa czy przypadkiem nie zadomowił się na Nowogrodzkiej.
Kiki
rok temu
Piękne koty
Ultra
rok temu
Chyba ktoś nie dopilnował swoich obowiązków i dla tego uciekł.
MG123
rok temu
To nie dachowiec odporny na wszystko. To są trudne koty w hodowli domowej. Jest to kot dziki, a kotki mają humorki, a to może boleć.
bEUJkkaz
inka
rok temu
chciałabym takiego kotecka:)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić