Jan Manicki
Jan Manicki| 

Szuka go cały Poznań. Zwierzę uciekło z zoo

33

Z ogrodu zoologicznego w Poznaniu kilka dni temu uciekł manul stepowy. Zwierzę było widziane w okolicach Jeziora Maltańskiego. Zoo prosi mieszkańców o pomoc w odnalezieniu manula, bo ten nie poradzi sobie sam na wolności.

Szuka go cały Poznań. Zwierzę uciekło z zoo
Z poznańskiego zoo uciekł manul stepowy (Zoo w Poznaniu)

Na początku maja w poznańskim zoo na świat przyszło sześć małych manuli. Było to wielkie wydarzenie, ponieważ manule są gatunkiem zagrożonym. W niewoli rzadko udaje się utrzymać kocięta przy życiu.

Wiele miotów odchodzi. Dlatego dmuchamy na zimne i póki nasze maluchy nie staną się dorosłymi kotami, nie będziemy się chwalić, że je mamy. Dzisiaj, w ogromnej tajemnicy i z duszą na ramieniu dzielimy się tą informacją, bo Wasze trzymane kciuki i dobre życzenia już wiele razy uczyniły cuda – napisało poznańskie zoo pół roku temu.

Uciekł z zoo. Manul stepowy na wolności

We wtorek okazało się, że jedno ze zwierząt uciekło kilka dni temu z ogrodu zoologicznego. Zwierzę wydostało się z wybiegu, mimo zabezpieczenia go siatką dachową oraz elektrycznymi pastuchami. Kot widziany był w okolicach Jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

Manule to zwierzęta bardzo sprawne i sprytne, ale nie spodziewaliśmy się, że jeden zdoła uciec – powiedziała rzecznika poznańskiego ogrodu zoologicznego Małgorzata Chodyła.

Ucieczka z poznańskiego zoo. "Bardzo martwimy się o niego, może umrzeć z głodu"

Manule są bardzo wrażliwe, trudno jest utrzymać je w hodowli i niełatwo się rozmnażają. W niewoli rzadko udaje się utrzymać kocięta przy życiu. Przyczyną jest podatność na choroby, infekcje wirusowe, pasożytnicze i bakteryjne.

Zoo rozpoczęło poszukiwania zbiegłego zwierzęcia. Jak podkreślają pracownicy, może nie poradzić sobie na wolności. Problemem może być chociażby zdobycie pokarmu

Martwimy się o niego bardzo, może umrzeć z głodu – dodała rzecznika poznańskiego zoo, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Manul uciekł z ogrodu zoologicznego. Zoo apeluje o pomoc

Poznańskie zoo apeluje do wszystkich, którzy zobaczą manula, by jak najszybciej powiadomić pracowników ogrodu. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu 618 768 209 lub 618 768 225. Możliwy jest również kontakt ze strażą miejską lub policją.

Obejrzyj także: Po 53 dniach rehabilitacji wypuścili pumę na wolność

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić