Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Przed laty wirus dziesiątkował dzieci. Pierwszy przypadek w Europie od 5 lat

195
Podziel się:

W Europie doszło do pierwszego od pięciu lat przypadku zachorowania na polio. Zakażenie potwierdzono u 17-miesięcznego dziecka z Ukrainy. Do wiadomości publicznej podano, w jakim stanie znajduje się dziewczynka. Nie jest jedyną osobą, u której wykryto wirusa.

Przed laty wirus dziesiątkował dzieci. Pierwszy przypadek w Europie od 5 lat
U dziewczynki z Ukrainy potwierdzono obecność wirusa polio. To pierwszy taki przypadek w Europie od 5 lat (zdjęcie ilustracyjne) (Ukrinform/Future Publishing) (Getty Images)

Przedstawiciele Ukrainy poinformowali już Światową Organizację Zdrowia o zdiagnozowaniu u dziecka polio. Jak podaje Telegraph UK, wiadomość została przekazana 3 października, jednak zdecydowano się wstrzymać z podaniem jej do wiadomości publicznej.

Dziewczynka z Ukrainy zachorowała na polio. Takiej sytuacji nie było od 5 lat

U chorej na polio dziewczynki wystąpiło ostre porażenie wiotkie i osłabienie kończyn. Lekarze nie są na razie w stanie stwierdzić, jakie są jej rokowania.

W organizmie 17-miesięcznej dziewczynki wykryto obecność wirusa polio typu 2 – cVDPV2. Jest on obecny wyłącznie w szczepionkach, w przeciwieństwie do "dzikiego" szczepu występującego współcześnie wyłącznie w Pakistanie oraz Afganistanie. cVDPV2 potwierdzono także u sześciorga rodzeństwa chorego dziecka, jednak nie wystąpiły objawy.

Zobacz także: Zobacz też: WHO alarmuje. COVID-19 wskrzesił zapomniane choroby

Rzecznicy Światowej Organizacji Zdrowia podkreślają, że nawet jeden przypadek polio należy traktować jako wybuch epidemii. W rezultacie na terenie północno-zachodniej Ukrainy ogłoszono regionalny stan zagrożenia biologicznego.

Urzędnicy ds. ochrony zdrowia przyspieszyli proces podawania najmłodszym z zagrożonego regionu szczepionki na polio. Ich celem jest wstrzyknięcie preparatu wszystkim maluchom w ciągu tygodnia, a dzieciom poniżej 5. roku życia – najbliższych 90 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(195)
Gość
rok temu
Znam osobę, która przeszła tę chorobę. Jest już dorosła. Ma niedowład kończyn. Pamiętam jak nie mogła chodzić.
Beata
rok temu
No i dobrze,pozdychajmy wreszcie wszyscy i będzie spokój
Europejka
rok temu
W bogatszych krajach szczepienie na Polio u małych dzieci jest obowiązkowe, ale i darmowe. Niestety na Ukrainie, jest jeszcze gorzej niż u nas i za wszystko ludzie muszą płacić z własnej kieszeni, pomimoze płacą na kasę chorych. Dlatego ludzie nieszczepia dzieci. Przez to wróciła, też Odra. To jest nasz bliski sąsiad i jak im jakoś nie pomożemy, jak i ludzie nie będą szczepić swoich dzieci to i wkrótce będziemy mieli te choroby i u naszych dzieci.
Doktor
rok temu
Szczepienia są bronią.Lepiej zapobiegać niż chorować.
Králové
rok temu
Elita tego swiata chce zredukowac liczbe ludzi
DJ mix
rok temu
Dobrze że nie Ebola
JaOna
rok temu
Artykuł powinien być usunięty, zawiera niejasne treści. Autor przeczytał "źródło" bez zrozumienia. Czytający jego wypociny, kompletnie bez wiedzy medycznej, nie weryfikując treści, teraz bredzą i powielają bzdurę! Szczep polio cVDPV2 został ERADYKOWANY! Czyli kiedys choroba przez niego wywołana została uznana za zwalczoną, a sam patogen za niewystępujący "na dziko", czyli poza laboratorium i szczepionkami. Nie został unicestwiony miotaczem ogni, ale zakażenia OBJAWOWE (!) zniwelowano stosując szczepionki z uśpionym szczepem cVDPV2 (nieaktywnym, nie wywołującym tej choroby). Aktywna forma wirusa jednak przetrwała w naturalnym środowisku i teraz powoduje zachorowania. Obecne ognisko też nie jest przypadkowe.... przez niedawną i obecną sytuację polityczną i gospodarczą Ukrainy, opieką medyczna prawie nie istnieje, szczepień niemal się nie wykonuje, a ludzie są biedni i żyją w coraz gorszych warunkach, mając coraz słabszy układ odpornościowy. Szerzy się tam również odra, ospa,krztusiec, HBV (WZW B) itd.
Maniek
rok temu
Się ludzie C19 nie boją to trzeba coś wymyślić żeby szerzyć epidemie strachu
gośmarian
rok temu
Się ludzie C19 nie boją to trzeba coś wykombinować żeby epidemie strachu szerzyć!!
Rafa
rok temu
Tu wychodzi logika większości czytających. Strach pomyśleć dokąd ten świat brnie. Napisane czarno na białym, że jest to szczep występujący tylko w szczepionce. Nie ma możliwości zarazić się tym syfem inaczej jak poprzez szczepionkę, ale to osoby odmawiające szczepienia są winne. Pomyślnie trochę zanim napiszecie coś bezmyślnego. Na wszelki wypadek muszą przyspieszyć rozdawanie wirusa kolejnym dzieciom. To się nie mieści w głowie. Jak rodzice mogą się zgodzić na taki zastrzyk wiedząc, że to właśnie on był przyczyną zarażenia. Ciekawe co znowu kombinują przestępcy z Big Pharmy i dlaczego dziecko cierpi z powodu ich chęci zarabiania. Pobudka ludu ciemny. Tu chodzi o życie waszych dzieci, a nie tych dziadków handlujących śmiercią i cierpieniem.
Ten tego,..
rok temu
Takie są skutki uboczne szczepień 😔
all
rok temu
Nie zaszczepili dziecka, jak podały inne media. Byleby nie żebrali potem na siepomaga o datki na leczenie, jak to robi coraz więcej Ukraińców. I byle nie przyjeżdżali do Polski.
Radosny
rok temu
Nie dziwne. Nigdy nic dobrego z tego kraju nie wyszło.
Uważny
rok temu
Obawiam się że redaktor nie do końca zgłębił temat - i napisał coś! Niestety trudno wnioskować co się stało. Trochę więcej nauki a mniej sensacji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić