Wróć na
A.S.
|
aktualizacja

Przedszkola na nowych zasadach. GIS zarządził. Co się zmienia?

1
Podziel się

Główny Inspektor Sanitarny poluzował zasady działania przedszkoli. Zmienia się m.in. powierzchnia, która musi przypadać na jedno dziecko, oraz maksymalna liczba dzieci w sali. Niektóre reguły pozostają jednak po staremu.

Wytyczne dla przedszkoli zostały poluzowane.
Wytyczne dla przedszkoli zostały poluzowane. (PAP)
bCHvfAzV

GIS podał w piątek nowe wytyczne dla przedszkoli. Wchodzą one w życie od razu po opublikowaniu, czyli w praktyce dla większości miejsc od poniedziałku.

Główna zmiana związana jest z ilością dzieci w grupie. Dotychczas w jednej sali mogło przebywać maksymalnie 12 dzieci oraz opiekun. Obecnie będą to mogły być trzy ośmioosobowe grupy, każda z oddzielnym opiekunem w przypadku dzieci do lat trzech. Powyżej trzech może to być jedna, 16-osobowa grupa. Zmniejszeniu ulega też limit powierzchni przypadający na jednego przedszkolaka - z czterech do trzech metrów

Czytaj także:

bCHvfAzX

Koronawirus a przedszkola. Część zasad bez zmian

Pozostałe zasady pozostają bez zmian. Wciąż do przedszkoli nie mogą być wpuszczane dzieci zdradzające objawy koronawirusa (np. gorączka). Z sal usunięte muszą być wszystkie przedmioty trudne w dezynfekcji, jak np. pluszowe zabawki. Wszystkie inne przedmioty muszą być dokładnie odkażane - zwłaszcza te wykorzystywane z zabawie.

Dzieci nie mogą też przynosić własnych zabawek i innych zbędnych rzeczy. Każda sala musi być wietrzona przez minimum godzinę dziennie. Rodzice i opiekunowie mogą wchodzić do przedszkola, ale tylko do przestrzeni wspólnej, a przed wejściem muszą zdezynfekować ręce - co nie obowiązuje dzieci. W czasie pobytu w budynku muszą też mieć założoną maseczkę.

Zobacz także: Gospodarka już odmrożona? "Nieporozumienie. Kryzys dopiero się zbliża"

bCHvfAAd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCHvfAAy
KOMENTARZE
(1)
Ewa
miesiąc temu
Ale cyrk🤦‍♀️🤦‍♀️🙉
Najnowsze komentarze (1)
Ewa
miesiąc temu
Ale cyrk🤦‍♀️🤦‍♀️🙉
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić