Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zasiłek opiekuńczy. Do kiedy będzie wypłacany? Minister potwierdza termin

1
Podziel się

Zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony. Wydłużenie terminu wypłaty świadczenia zapowiedziała minister Marlena Maląg. Do kiedy będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje?

Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany do końca roku szkolnego
Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany do końca roku szkolnego (Pixabay)
bEUunPQl

Zasiłek opiekuńczy - do kiedy?

Chociaż przedszkola i żłobki mgły zostać otwarte już od 6 maja, a od 25 maja w szkołach podstawowych prowadzone są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3, to jednak nie wszystkie dzieci uczęszczają do otwartych placówek. przykładowo, według danych MEN, do przedszkoli uczęszcza tylko 10 proc. dzieci.

Zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 14 czerwca. Rodzice i opiekunowie dzieci, które z różnych względów nie mogą chodzić do przedszkola lub szkoły, mogą nadal pobierać dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

bEUunPQn

Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego?

"Zasiłki opiekuńcze nad dziećmi do lat 8 będą przedłużone do 28 czerwca" - zapowiedziała minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (WUM). Dodała też, że później będzie możliwość ponownego przedłużenia zasiłku opiekuńczego, ale na razie przyjmowana jest data do końca roku szkolnego 2019/2020.

bEUunPQt

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci do lat 8, którzy nie mogą lub nie chcą wysłać w tym momencie dziecka do placówki edukacyjnej tj. przedszkole czy szkoła. Otrzymują go także rodzice dzieci niepełnosprawnych w wieku do 16 lat (dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności) lub do 18 lat (dzieci z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUunPQO
KOMENTARZE
(1)
rozgoryczona
2 lata temu
ZUS zalega z wypłacaniem zasiłków przynajmniej od połowy kwietnia. Jak mówić o przedłużaniu, skoro na razie wszystko stoi w miejscu? Żadna to pomoc, skoro ani pracodawca ani ZUS nie wypłacają pieniędzy, a ludzie mają swoje zobowiązania, które trudno pokryć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić