Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Przejażdżka kosztowała ich majątek. Policja ukarała rowerzystów

101
Podziel się:

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Słono za to zapłacili.

Przejażdżka kosztowała ich majątek. Policja ukarała rowerzystów
Policja (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

W 2022 roku kierowcom grożą znacznie wyższe mandaty za łamanie przepisów. Maksymalna grzywna będzie mogła wynieść nawet 30 tysięcy złotych, a kierowca będzie mógł dostać jednorazowo nawet 15 punktów karnych. Dotyczy to kierowców, ale także... rowerzystów.

Kilka dni temu policjanci z Kołobrzegu, podczas nadzoru nad ruchem zauważyli dwóch kierujących rowerami, których sposób jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli i sprawdzono ich stan trzeźwości. Obaj panowie jechali "na podwójnym gazie". 31- latek wydmuchał prawie 1,4 promila, a drugi 38-letni mężczyzna o połowę mniej.

Taryfikator jest bezwzględny

Nietrzeźwi kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych. Nieodpowiedzialnym kierującym przypominamy, że grozi im także kara aresztu, a nawet zakaz prowadzenia jednośladu.

Policja przypomina, że rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Zobacz także: Kolejny kontrowersyjny projekt. Minister odpiera zarzuty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
The Heart of ...
6 miesięcy temu
Dzisiaj w Czeskim radiu się z nas śmiali bo dzieci, które pojadą bez karty rowerowej dostaną łatę 1500zł Pani w radiu powiedziała, że cofamy się do komuny...
Martyna
6 miesięcy temu
W pl mniejsza kara za gwałt na dziecku (jeśli ma się czarny mundurek) niż za jazdę rowerem po piwie.
Cuda
6 miesięcy temu
"Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli i sprawdzono ich stan trzeźwości. Obaj panowie jechali "na podwójnym gazie". Nie widziałem jeszcze roweru z instalacją gazową.
ALFA &ŁOMEGA
6 miesięcy temu
1,4‰ Tyle to mom no czczo jok do śwogro no wódke rowrem jode. Jok wrocom, to już wić pon mom ze ponod 3‰. Łostotnio Policjo we mnie wjechoło i musieli klepoć Polonezo. O jo coły. No ten przykłod, byłem kiedyś w dużym mieście...Krokowie. Tom to dopiero pijone jeżdżo na hłulojnogoch i rowroch. Stroch iść. Dobrze że byłem pijony, no ze 2‰ były to sie tok nie bołem. Jeszcze w łopcisłych spodnioch jeździli, i tokich dziwnych wąsoch z brodo. Jok tu zyć?
Marek ><
6 miesięcy temu
PIS jak widać chcecie żeby naród wyszedł na ulice bo to co teraz robicie, Mandaty ceny energij, gazu żywności to jest Lichwa opamiętajcie się!!!!!
Jan
6 miesięcy temu
To nie byli rowerzyści, tylko drobni piwosze.
Pojadą na tac...
6 miesięcy temu
Polska to dno dna. Kiedyś jak ktoś jechał na gorzałę to jechał rowerem żeby nie samochodem. A teraz już nic nie można. Moim zdaniem ile ten głupi naród wytrzyma. Przecież za wszystko są kary i mandaty. I do tego coraz większe.
Baltazar
6 miesięcy temu
Kiedyś napisałem że nie chodzi tutaj o bezpieczeństwo bo tam do góry mają to w wiadomo lecz o kasę do budżetu a policjanci zachowanie przewidywalne sfora zerwana z łańcucha rządna dopasc ofiary za kawałek mięsa czyli odpowiedniej nagrody złapanie gdzieś na jakieś podrzędnej alejce rowerzystów i wpakowanie 2500 zł sukces tylko czego idiotyzmu zakładając że ten rowerzysta nie zapłaci czyli odsiadka 2500 zł to ok 50 dni aresztu mądre głowy zapełnia więzienia do granic możliwości a Polską podzieli się na tych którzy siedzą siedzieli już i będą siedzieć
dj_
6 miesięcy temu
Kiedyś tylko wentyle wykręcali. Ech, młodość.
Emigrant
6 miesięcy temu
Chyba angielski rower ,z kierownica po prawej stronie
Dobromil
6 miesięcy temu
Na dwóch gazach ? ciekawe gdzie włożyli butlę do instalacji gazowej ...
Żołnierz.
6 miesięcy temu
Za zakrętem stali, rower mi zabrali.
hehehe
6 miesięcy temu
Mieli farta,że rowerem nie jechał amerykański żołnierz, bo by dostali wciry...
buhaha
6 miesięcy temu
I to jest nius ma miarę 38 milionowego narodu !!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić