Polska "wylęgarnia koronawirusa". Ekspert alarmuje

1217

Doktor Tomasz Karauda ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi nie ma wątpliwości. Jest przekonany, że uczniowie powinni wrócić na zdalne nauczanie. - Szkoły są teraz wylęgarniami koronawirusa - zaznaczył w rozmowie z Radiem ZET.

Polska "wylęgarnia koronawirusa". Ekspert alarmuje
Szkoła (Pixabay)

Już w przeszło 4 tys. placówek oświatowych wprowadzono naukę zdalną lub hybrydową. Jest to związane z zakażeniami wśród nauczycieli i uczniów. Problemy pojawiły się w pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim czy też wielkopolskim.

Szkoły są teraz wylęgarniami koronawirusa. Widać to w statystykach. Powinny jak najszybciej przejść na nauczanie zdalne - powiedział w rozmowie z Radiem ZET Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi

Lekarz nie ma wątpliwości. Zdalne nauczanie potrzebne od zaraz!

Lekarz uważa, że w obliczu kolejnych rekordów zakażeń i rozkręcającej się V fali, dzieci nie powinny siedzieć w dusznych klasach. To może doprowadzać do zakażeń, a następnie - przenoszenia COVID-19 na rodziców czy też dziadków.

Dzieci powinny się rozwijać, mieć możliwość kontaktu społecznego. To jest wszystko ważne, ale musimy rozważyć to, co jest w danym momencie dla nas najwyższym priorytetem. Czy społeczny kontakt dzieci, czy życie ludzi trafiających do szpitali? - zapytał doktor Karauda w rozmowie z Radiem ZET.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić