aktualizacja 

Przełom ws. zaginionych osób w Baltimore. Nurkowie wydobyli z rzeki dwa ciała

142

Nurkowie wydobyli ciała dwóch pracowników budowlanych, którzy zginęli po zawaleniu się mostu Francis Scott Key na rzece Patapsco w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. W chwili katastrofy ofiary jechały ciężarówką, która runęła do wody. Mężczyźni pracowali przy naprawie jezdni.

Przełom ws. zaginionych osób w Baltimore. Nurkowie wydobyli z rzeki dwa ciała
Przełom ws. zaginionych osób w Baltimore. Nurkowie wydobyli z rzeki dwa ciała (GETTY, Baltimore Sun)

Nurkowie ze Stanów Zjednoczonych znaleźli ciała 35-letniego Alejandro Hernandeza Fuentesa z Baltimore i 26-letniego Dorliana Castillo Cabrery z Dundalk w stanie Maryland.

Ustalono także nazwiska dwóch innych zaginionych ofiar, które uznano za zmarłe. To Miguel Luna, pochodzący z Salwadoru i burmistrz Suazo Sandoval, obywatel Hondurasu, który był ojcem trójki dzieci. Nazwiska pozostałych dwóch ofiar nie zostały ujawnione.

We wtorek ratownicy spędzili wiele godzin na rzece Patapsco w poszukiwaniu sześciu pracowników budowlanych, którzy pracowali przy naprawie jezdni, gdy statek uderzył w most.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przeżyła zamach pod Moskwą. Relacja ocalałej: Nagle straciłam przytomność

Amerykańska straż przybrzeżna odwołała poszukiwania po zachodzie słońca, twierdząc, że niska temperatura wody i długi okres czasu od zaginięcia oznaczają, że pracownicy już nie żyją.

Przewodnicząca Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu Jennifer Homendy powiedziała na środowej konferencji prasowej, że śledczy weszli na pokład 385-metrowego Dali, odzyskali informacje z rejestratora danych i rozpoczęli przesłuchania załogi.

Homendy powiedział, że 56 kontenerów na pokładzie zawierało 764 tony materiałów niebezpiecznych, w tym substancje żrące, łatwopalne i takie jak akumulatory litowo-jonowe.

Blisko 50 lat mostu

Most Francis Scott Key Bridge, powszechnie znany jako Key Bridge, był jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Baltimore. Most łukowy, został oddany do użytku w 1977 roku. Był to znaczący projekt inżynieryjny, mający na celu ułatwienie komunikacji między obszarami położonymi na wschód i zachód od zatoki Patapsco.

Wiadukt został nazwany na cześć Francisa Scotta Keya, prawnika i poety, który napisał słowa hymnu narodowego Stanów Zjednoczonych, "The Star-Spangled Banner". Key jest pochowany w Baltimore, dlatego też nazwa mostu upamiętnia jego związek z miastem.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić