aktualizacja 

Przemyśl. 25-latka napadła na bank. Jest nagranie

Chwile grozy przeżyli pracownicy i klienci jednego z banków w Przemyślu (woj. podkarpackie). 25-latka przy użyciu noża sterroryzowała jedną z pracownic. Ktoś nagrał całe zajście. Wideo opublikowano w sieci.

Przemyśl. 25-latka napadła na bank. Jest nagranie
Przemyśl. 25-latka napadła na bank. Jest nagranie (Twitter)

Do zdarzenia doszło we wtorek 6 grudnia po godz. 16. w banku PKO przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Do placówki weszła młoda kobieta. Miała przy sobie nóż. 25-latka groziła pracownikom banku śmiercią i zażądała pieniędzy.

Jedna z pracownic przekazała jej worek z pieniędzmi. Młoda kobieta cały czas trzymała pracownice banku za włosy. Jak wynika z nagrania, które trafiło do sieci, po chwili zareagowała inna pracownica.

- Proszę pani, co pani robi? — zapytała. - Rabuję bank - odpowiedziała sprawczyni. - Dlaczego? Przecież jest pani porządną kobietą, niech pani puści tę dziewczynę - kontynuowała pracownica banku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także:Zimowa fala uchodźców z Ukrainy? Ekspert nie ma wątpliwości

W pewnym momencie do akcji wkroczyła starsza klientka banku. Seniorka uderzyła sprawczynię swoją kulą ortopedyczną. Po chwili młoda kobieta została obezwładniona przez pracowników banku. Na miejsce wezwano policję i pogotowie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Jak podała prokuratura zatrzymana to 25-letnia Zoja P. Kobieta posiada dwa obywatelstwa, rosyjskie i ukraińskie. W Polsce nie jest nigdzie zameldowana. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska dodała, że podejrzana usłyszy zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Niewątpliwie w całej tej sytuacji słowa uznania należą się seniorce, która zareagowała we właściwym momencie i udaremniła napad - mówi prokurator Marta Pętkowska w rozmowie z "Faktem".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić