aktualizacja 

Znalazła to w markecie. Jest poszukiwana

636

Wystarczyło kilka minut, by z portfela pozostawionego przypadkiem, na sklepowym regale, zniknęły pieniądze. Jak się okazało, z okazji skorzystała starsza kobieta robiąca zakupy. Wzięła portfel, wyjęła z niego pieniądze, po czym odłożyła portfel na regał. Kobieta poszukiwana jest przez Wydział Kryminalny mławskiej komendy Policji. Jeśli rozpoznajesz podejrzaną, powiadom policję.

Znalazła to w markecie. Jest poszukiwana
Jeśli rozpoznajesz podejrzaną, powiadom policję. (Policja)

Do zdarzenia doszło w jednym z mławskich marketów. Mieszkanka Mławy (woj. mazowieckie) podczas robienia zakupów, przypadkiem odłożyła portfel na regał. Po kilku minutach zorientowała się, że nie ma przy sobie portfela, gdy po niego wróciła, w portfelu nie było już pieniędzy.

Sytuację zarejestrowały kamery. - Okazało się, że portfel zauważyła starsza kobieta w niebieskiej kurtce i szarych, sportowych butach. Wzięła portfel, otworzyła go, wyjęła pieniądze, po czym odłożyła portfel na regal i dalej robiła zakupy - relcjonuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Okradziona mławianka powiadomiła policję. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny mławskiej komendy policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Zimowa fala uchodźców z Ukrainy? Ekspert nie ma wątpliwości
Osoby, które rozpoznają kobietę na zdjęciach z monitoringu lub mają informacje, które mogłyby się okazać pomocne w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o pilny kontakt z mławską policją, tel. 47 703 62 00, 47 703 62 39. Taką informację można przekazać anonimowo - apeluje policja.

Policjanci przypominają, że okres przedświąteczny to wyjątkowo pracowity czas dla złodziei, włamywaczy i kieszonkowców. Przestępcy chętnie wykorzystają nadarzającą się okazję w zatłoczonym sklepie, na parkingu przed marketem czy w naszym bloku. Okazją będzie nasze rozkojarzenie i pośpiech, torby zostawione na siedzeniu w samochodzie czy źle zabezpieczona piwnica. Warto zatem zachować szczególną ostrożność.

W miniony weekend, mławska Policja odebrała zgłoszenie o włamaniu do dwóch pomieszczeń w piwnicy jednego z bloków, w centrum miasta.

Sprawcy ukradli sztuczną choinkę oraz świąteczne ozdoby. Uszkodzili także kłódkę w trzecim pomieszczeniu. Policja apeluje do lokatorów i zarządców budynków o odpowiednie zabezpieczenie piwnic oraz wejścia do klatki schodowej bloku - przypomina policja.

Coraz większy, przedświąteczny ruch w marketach, to także dobra okazja dla złodzieja. Warto zdać sobie sprawę, że w każdej chwili może nas obserwować kieszonkowiec, który ocenia na ile jesteśmy uważni, co nas rozprasza, gdzie trzymamy portfel, kluczyki do samochodu.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić