Przemysław Czarnek ofiarą wandali. Grzmi: "Chamstwo"

111

Policja zajęła się zniszczeniami, które zaobserwowano na elewacji budynku przy ul. Rayskiego w Lublinie. Mieści się tam m.in. biuro poselskie ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnka (PiS).

Przemysław Czarnek ofiarą wandali. Grzmi: "Chamstwo"
Przemysław Czarnek (PAP)

Nie po raz pierwszy wandale uszkodzili elewację budynku, w którym mieści się biuro polityka. Tym razem ofiarą został Przemysław Czarnek, szef Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Chamstwo i wandalizm świadczący o tym, że jak się nie ma argumentów merytorycznych, to się ucieka do przemocy i tego rodzaju przestępczych działań. To coś charakterystycznego dla atmosfery, którą tworzy dziś opozycja w Polsce - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek w rozmowie z PAP.

Co zrobili wandale?

Niedawno elewacja budynku przy ul. Rayskiego 3 była odnawiana. Teraz znów czeka ją renowacja. Wszystko dlatego, że wandale - jak podaje tvp.info - prawdopodobnie obrzucili budynek kolorowymi farbami.

Na ścianach i oknach można też dostrzec ślady przypominające jajka i pomidory. W budynku, oprócz biura poselskiego Przemysława Czarnka, mieści się także siedziba Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie - przekazuje wspomniany serwis.

Sprawą zajęła się już policja. - Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy przeprowadzili oględziny. Zabezpieczamy ślady i nagrania monitoringu. Ustalamy, w jakich okolicznościach i kiedy doszło do tego zniszczenia - powiedział oficer prasowy KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, cytowany przez tvp.info.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić