Dziewczynka zwabiona przez zboczeńca. Przebrał się za policjanta

5

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Crawley w południowo-wschodniej Anglii. 14-latka właśnie szła do szkoły, gdy została zatrzymana przez – jak sądziła – funkcjonariusza policji. Oszust nakazał dziewczynce udać się za nim w ustronne miejsce.

Dziewczynka zwabiona przez zboczeńca. Przebrał się za policjanta
Funkcjonariusze brytyjskiej policji aresztowali mężczyznę, który podawał się za ich kolegę po fachu (Getty Images, Daniel Allan)

Mirror podaje, że fałszywy policjant był ubrany w odblaskową kurtkę, jaką noszą prawdziwi funkcjonariusze. Gdy oszust wyprowadził nastolatkę w miejsce oddalone od głównej drogi, zaczął obszukiwać jej ubranie.

Fałszywy policjant zaczepił nastolatkę. Jest już w rękach funkcjonariuszy

Po tym, jak zdarzenie zostało zgłoszone prawdziwym policjantom, ci ruszyli w pościg za oszustem. Rzecznik miejscowych funkcjonariuszy zapewnia, że nastolatka jest cała i zdrowa, udzielono jej również profesjonalnego wsparcia.

Dziewczyna jest bezpieczna i nietknięta, otrzymuje wsparcie od funkcjonariuszy, którzy współpracują z jej rodziną – uspokaja nadinspektor Marc Clothier (Sussex Live).
Zobacz także: Zobacz też: Akcja CBŚP. Bandyci chcieli porwać dziecko

Oszustem okazał się miejscowy 32-latek. Fałszywemu policjantowi postawiono zarzuty porwania oraz podszywania się pod funkcjonariusza. Nadinspektor Marc Clothier zapewnia, że zatrzymany prawdopodobnie nie zdążył wejść w interakcję z nikim poza nastolatką.

Zdajemy sobie sprawę, że to aresztowanie odbije się na społeczności. (...) Chcemy uspokoić społeczność, że do tej chwili nie otrzymaliśmy żadnych podobnych zgłoszeń i nikomu ze społeczności nie grozi nic złego w związku ze zdarzeniem – zapewnił nadinspektor Marc Clothier (Sussex Live).
Zobacz także: Potężne ogrodzenie na granicy Unii Europejskiej. Wszystko przez uchodźców z Afganistanu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić