aktualizacja 

Przerażająca symulacja. Tak wygląda wybuch bomby atomowej

W serwisie YouTube i na Twitterze pojawiło się wideo z symulacją wybuchu bomby atomowej. W ciągu zaledwie kilku sekund została zniszczona cała roślinność, a krajobraz zmienił się nie do poznania.

Przerażająca symulacja. Tak wygląda wybuch bomby atomowej
Symulacja wybuchu nuklearnego. (YouTube)

Film VR pokazuje jak może wyglądać wybuch bomby atomowej. Wideo zostało zamieszczone na Twitterze i na YouTubie i z miejsca zyskało ogromną popularność.

Jak wygląda wybuch bomby atomowej?

Na początku widzimy piaszczystą plażę na tropikalnej wyspie. W tle słychać niewyraźne odliczanie do wybuchu. Gdy odliczanie dochodzi do zera, ekran staje się na chwilę całkowicie biały, przez nagły rozbłysk światła, który towarzyszy detonacji.

Następnie rozlega się ogłuszający huk, a w oddali pojawia się chmura w kształcie grzyba. Drzewa i rośliny na wyspie zostają zniszczone w kilka sekund przez ogromną falę uderzeniowa. Niebo jest pokryte dymem i chmurami. Światło słonecznie się nie przedostaje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie boją się ich najbardziej. Ukraińskie siły specjalne sieją spustoszenie

Detonacji bomby towarzyszy silny wiatr i opady radioaktywne. Chmura w kształcie grzyba coraz bardziej się powiększa, a piękna plaża zmienia się w pustynię.

Na filmie pokazano detonację bomby, która jest zbliżona do bomb testowanych przez wojsko amerykańskie. Osoba, która stałaby na plaży pokazanej w nagraniu z pewnością zginęłaby w ciągu zaledwie kilku sekund.

Podobne symulacje pojawiają się w internecie o wiele częściej odkąd w Ukrainie rozpoczęła się wojna. Chociaż eksperci są przekonani, że Władimir Putin nie sięgnie po broń jądrową, prezydent Rosji kilkukrotnie straszył takim rozwiązaniem.

Groźby Rosji użycia broni jądrowej w Ukrainie są niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Rosja wie, że wojny atomowej nie da się wygrać i nigdy nie powinno do niej dojść. Pozostaniemy czujni, ponieważ zawoalowane groźby użycia broni jądrowej ze strony Rosji są niebezpieczne i nieodpowiedzialne - powiedział ostatnio Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić