Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Cały świat to zobaczył. Przerażające sceny w Holandii

560
Podziel się:

W Amsterdamie zorganizowano nielegalny protest. Wściekli antyszczepionkowcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać swój sprzeciw wobec rządowych obostrzeń ws. pandemii koronawirusa. Agresywnych uczestników demonstracji rozgonili jednak policjanci. Nagrania, które obiegły sieć, ukazują brutalne sceny.

Cały świat to zobaczył. Przerażające sceny w Holandii
Na nagraniu, które obiegło sieć, widać, jak pies policyjny z furią rzuca się na protestującego (Twitter)

Nielegalna demonstracja ws. COVID-19 została przerwana przez policję, która nie przebierała w środkach. Wszystko z powodu agresywnych uczestników, którzy zebrali się na placu Museumplein w Amsterdamie po to, aby sprzeciwić się obostrzeniom, jakie wprowadził holenderski rząd.

Na przemarsz nie wyrażono zgody. Pomimo decyzji władz miasta organizator zebrania Michel Reijinga zdecydował się nie przekreślać planu. Oficjalnie jednak wezwał obywateli do przybycia celem... wypicia wspólnej kawy.

Widok kilku tysięcy osób mógł budzić niepokój. Wiązał się bowiem z ogromnym zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa pośród zebranego tłumu, wśród którego widać było transparenty z napisem: "Nadal w to wierzysz?". Wkrótce burmistrz wydał nakaz, aby demonstrację przerwać. Tak też się stało.

Uzbrojeni policjanci z psami brutalnie rozgonili tłum przeciwników obostrzeń sanitarnych

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy użyli m.in. armatek wodnych. Uczestnicy nielegalnego zgromadzenia zostali też potraktowani pałkami policyjnymi, a niektórych siłą zaciągnięto ich do radiowozów. Część z nich pogryzły psy policyjne, które rzucały się na uciekających przed funkcjonariuszami demonstrantów.

Ludzie poturbowani przez policyjne psy, pobici pałkami podczas nieautoryzowanego protestu przeciwko restrykcjom COVID-19 - tak relacjonuje na Twitterze zajście serwis disclose.tv, który zamieścił nagranie, na którym widać, jak pies policyjny z furią rzuca się na protestującego. Nagranie w krótkim czasie zgromadziło 3,8 mln wyświetleń.

Według informacji dziennika "Het Parool" doszło do kilkunastu zatrzymań. Wkrótce wydarzenie zostało przerwane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(560)
dekokracja
5 miesięcy temu
jakby coś takiego miało miejsce w Polsce to unia już by debatowała nad sankcjami dla nas. aż strach pomyśleć co by nas czekało. opozycja z komuchami dolewała by oliwy do ognia. a na zachodzie to im wolno. to jest Francja to jest Holandia. u nich nie ma łamania praw człowieka.
Olcia
5 miesięcy temu
Wszystkim narzekajacym na nasz kraj zaprosilabym do Holandii. Wolnosc slowa wolność dzialania wolność palowania. Cudze chwalicie a swego nie znacie. No ale sorry taka mamy unie europejską.
Policja
5 miesięcy temu
walać ludzi po głowie pałą, kopiąc i napuszczając agresywne psy, krzyczy: "my to robimy dla waszego zdrowia!!!"
Ewa
5 miesięcy temu
TVN nakręca nienawiść do tych co ich nie popierają. Teraz nalot na katolików, aby prymitywne osoby biegały z siekierami, piłami po kościołach. A potem rączki złożą liberałowie i komuniści i będą umierać w ławce w kościele.
Złoty
5 miesięcy temu
Nie będzie chciał szczepionki przeciwko tężcowi i wściekliźnie:-)
Grzeg__
5 miesięcy temu
Na nagraniu zdecydowanie widać brutalność policji wobec obywateli swojego własnego kraju. Smutek i niedowierzanie budzi poparcie takich działań władzy. Inteligentni ludzie nie popierają przemocy ani z jednej ani z drugiej strony sporu. Patrząc na komentarze można być zaniepokojonym stanem naszego społeczeństwa. Gorąco apeluję o chłodną ocenę sytuacji zobrazowanej na nagraniu i refleksję w tym temacie. Kto wie czy w najbliższej przyszłości nie czekają i nas podobne sceny.
Lolo
5 miesięcy temu
"Wiązał się bowiem z ogromnym zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa pośród zebranego tłumu" 😂😂😂😂
Ania
5 miesięcy temu
Wsciekli antyszczepionkowcy? Czy wsciekli policjanci z swoimi wscieklymi psami?
Obiektywny
5 miesięcy temu
Super robota ekstra piesek. To chyba owczarek belgijski bo charakterny.
Kamil
5 miesięcy temu
Holandia to dziki zacofany kraj powinni się uczyć od Polski dużo w tej kwestii.
Ghf
5 miesięcy temu
Nie wolno uogólniać, a ci co złamali prawo do więzienia. Ci z lewej strony także podlegają prawu i karom.
szlomo
5 miesięcy temu
a co na to sir Sikorski?
Gshds
5 miesięcy temu
Pathetic
jaśko
5 miesięcy temu
a to w Polsce mamy Kaczyzm?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić