Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Przerażające obrazki w Sosnowcu. Wybuch rozerwał samochód na strzępy

67

Bardzo niespokojny poranek w Sosnowcu. Około godz. 7:00 w sobotę na parkingu pod sklepem Castorama doszło do pożaru samochodu firmy budowlanej. Pojazd spłonął doszczętnie po wybuchu butli z gazem.

Przerażające obrazki w Sosnowcu. Wybuch rozerwał samochód na strzępy
Przerażające zdarzenie w Sosnowcu (Sosnowiec998)

Obrazki zarejestrowane na miejscu zdarzenia budzą niemałe przerażenie. Wybuch był tak duży, że samochód został rozerwany na strzępy. Później doszczętnie spłonął. Uszkodzone zostały też inne pojazdy, które znajdowały się w pobliżu.

Po godzinie 7 rano na terenie sklepu budowlanego w Sosnowcu przy ulicy Długosza doszło do wybuchu butli z gazem w samochodzie dostawczym. Pojazd został doszczętnie rozerwany, uszkodzonych zostało również kilka samochodów zaparkowanych obok, części pojazdu porozrzucane są w odległości nawet kilkudziesięciu metrów. W zdarzeniu lekko poszkodowany został kierowca samochodu dostawczego, który był w pobliżu miejsca, ewakuowano również około 30 klientów sklepu - informuje profil Sosnowiec998 za pośrednictwem Facebooka.

Na szczęście kierowca tego auta nie odniósł poważniejszych obrażeń. Musiał jednak trafić pod opiekę medyków.

Zespół Ratownictwa Medycznego zajmuje się właścicielem pojazdu, jest przytomny - poinformował st. kpt. Tomasz Dejniak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, cytowany przez "Gazetę Krakowską".
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Straż pożarna musiała zachować ostrożność

Ten przerażający incydent był dużym wyzwaniem dla służb. Strażacy musieli schładzać butle z tlenem, acetylenem i propan-butanem. One również znajdowały się we wspominanym samochodzie dostawczym. Pojawiły się więc zagrożenia kolejnymi wybuchami.

Czytaj także:

Zobacz także: Podkowa Leśna. Gmina wygrała wóz strażacki. Problem w tym, że nie ma tam OSP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić