Aniela Siwek| 

Zdjęcie ryby z ludzkimi zębami obiegło świat. Przerażające? Ekspert wyjaśnia

79

W Malezji wyłowiono rybę, której zęby do złudzenia przypominają ludzkie. Gatunek ten powszechnie występuje w Morzu Południowochińskim i jest znany z agresywnego zachowania. Ryby potrafią zaatakować i ukąsić człowieka.

Zdjęcie ryby z ludzkimi zębami obiegło świat. Przerażające? Ekspert wyjaśnia
(Twitter)

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia przerażającej ryby z zębami, które przypominają ludzkie. Została wyłowiona na początku lipca w Morzu Południowochińskim okalającym Malezję. Jednak jak twierdzą specjaliści, zdjęcia mogły zostać nieco "poprawione".

Ryba z ludzkimi należy do gatunku rogatnicowatych. Wyróżnia je także charakterystycznej ubarwienie, przez które są bardzo atrakcyjne dla poławiaczy. W ostatnich latach ich populacja znacząco zmalała, przez co wyłowienie takiej ryby jest nie lada sensacją.

Rogatnicowate występują w Morzu Południowochińskim, Oceanie Indyjskim oraz Oceanie Spokojnym. Żywią się głównie planktonem, jeżowcami, algami czy też małymi rybami. Są bardzo agresywne i wielokrotnie atakowały ludzi. Swoimi zębami mogą przebić skafander nurków.  

Zobacz także: Straty na ponad 4 miliony złotych. Policjanci zlikwidowali arsenał broni i fabrykę papierosów

Niestety, możliwe, że zdjęcie zostało zmodyfikowane. Ekolog morski, David Booth, powiedział, że rogatnicowate mają zęby podobne do ludzkich, ale jest z tym faktem jeden problem. Otóż nie są one aż tak duże i groźnie wyglądające jak na opublikowanym w sieci zdjęciu.

Możliwe, że zdjęcie zostało zmodyfikowane, aby zęby wyglądały bardziej jak ludzkie […] Ich zęby są duże, ale nie przypominają ludzi, więc tak, zdjęcia wyglądają fałszywie - powiedział ekspert dla CNet.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić