o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Przerażające odkrycie w laboratorium w Sosnowcu. Chodzi o COVID-19

65
Podziel się

W laboratorium w Sosnowcu odkryto aż pięć różnych odmian koronawirusa. Wymazy pobrano od zaledwie 12 osób. Jednym ze zidentyfikowanych wariantów jest mutacja brytyjska.

Przerażające odkrycie w laboratorium w Sosnowcu. Chodzi o COVID-19
W laboratorium w Sosnowcu wykryto pięć różnych odmian koronawirusa. (Getty Images)
bELpifcR

Odkrycia dokonano w sosnowieckim Laboratorium Genetycznym Gyncentrum. Zajmuje się ono sekwencjonowaniem genomu wirusa SARS-CoV-2. O wykrytych mutacjach poinformowano w piątek na konferencji prasowej.

Poddaliśmy analizie 12 próbek pacjentów pochodzących z województwa śląskiego, zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W tak małej badanej próbie znaleźliśmy aż 5 różnych wariantów koronawirusa. To bardzo duża różnorodność. Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ populacja województwa śląskiego jest bardzo różnorodna – poinformowała koordynatorka projektu Emilia Morawiec.
bELpifcT

Koronawirus w Polsce. W Sosnowcu odkryto pięć odmian COVID-19

Naukowcy podkreślają, że wszystkie 12 próbek poddano analizie sekwencyjnej, na której podstawie prowadzone będą dalsze badania. Łącznie specjaliści zamierzają pobrać od zainfekowanych pacjentów 1500 próbek. W projekt zaangażowany jest Śląski Uniwersytet Medyczny.

Na uczelni będziemy m.in. opracowywać dane oraz przygotowywać publikacje naukowe. Analiza wariantów wirusa występujących w danej populacji pozwoli oszacować drogi ich napływu, określić typ dominujący oraz oszacować tempo rozwoju, co jest istotne z punktu widzenia zdrowia publicznego i umożliwi wprowadzenie bardziej precyzyjnych programów prewencyjnych – wyjaśnił dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM dr hab. Robert Wojtyczka.
bELpifcZ

Koronawirus. Polscy naukowcy badają specyfikę odmian SARS-CoV-2

Postępujące badania skomentował także kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii Wydziału Nauk Farmaceutycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasz J. Wąsik. Zauważył, że zagrożenie z powodu niebezpiecznych patogenów stale wzrasta. Przyczyną takiego stanu rzeczy ma być m.in. duża mobilność ludzi.

Koronawirusy, czyli wirusy RNA powszechnie występujące u ptaków i ssaków, są związane z zazwyczaj łagodnymi zakażeniami układu oddechowego, nerwowego, jelit i wątroby. Niepokojącą cechą tej grupy wirusów jest jednak stosunkowo duża zmienność genetyczna i pojawianie się okresowo wariantów wywołujących ciężki przebieg zakażenia. Ponadto wirusy te mają zdolność przełamywania bariery gatunkowej – stwierdził ekspert.

Jak twierdzi prof. Wąsik, analiza poszczególnych odmian koronawirusa może pomóc w powstrzymaniu jego rozprzestrzeniania.

bELpifda
Wyniki przeprowadzonych do chwili obecnej kilku badań poświęconych analizie ewolucji SARS-CoV-2 pozwoliły na rekonstrukcję drogi, którą wirus przebył od nietoperzy do mieszkańców miasta Wuhan i określić główne drogi jego dalszego rozprzestrzeniania – wyjaśnił.

Obejrzyj także: Nietoperze jak inkubatory. Są odporne na groźne wirusy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELpifdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
judyta
8 miesięcy temu
Nasi "uczeni" Horban i Simon nie dopuszczą żadnego leku, bo żydowskie koncerny farmaceutyczne poniosłyby stratę a do tego współplemieńcy nie mogą dopuścić.
Cxxxxx
8 miesięcy temu
Ten virus został stworzony,a nie od nietoperza. Po to żeby ludzi szczepić i zmieniać ich dna. Nie wierzycie?? To warto poczytać,po co ten cały infpass?
Obserwzrok
8 miesięcy temu
No, dlaczego usunęli ? Bo to jest największy przekręt stulecia i temat niezmiernie niewygodny. Oczywiście nie kwestionuję istnienia wisusa ( zmodyfikowanego w laboratorium )ale jest to tylko narzędzie w NWO.
bELpifdv
art
8 miesięcy temu
Ale za to szczepionka jest skuteczna na wszystkie mutacje . Nawet na te , których jeszcze nie ma .
Ja1
8 miesięcy temu
A jednym z tych wirusów jest Chęciński.
Robert
8 miesięcy temu
Od lat wiadomo że RNA wirusy (np: AIDS jest wywoływane przez RNA wirusa) są zmienne i szczepionki nie są dobrym panaceum na takie choroby. Raczej należałoby udostępnić ludziom leki BEZ RECEPTY dostępne via internet, które leczyłyby domowym sposobem covid. Taka metoda oczywiście jest nie do zaakceptowania przez zbiurokratyzowane antwolnościowe państwo. Problem jest w tylu procentach medyczny ile osób zachorowało a obecnie 1.2% ludzi na świecie przeszło covid wg: WHO. Niestety bez zmian politycznych czyli obalenia rządów, które doprowadziły do histerii i strat gospodarczych nie da się wyjść z tego impasu.
Licznik
8 miesięcy temu
Wg producenta szczepionka jest skuteczna aż w 96% i wg prof Horbana tu uwaga: nie gwarantuje, że nie zachorujesz, nadal możesz po niej zarażać, nadal będziesz mieć objawy czyli bedziesz..chory, nadal musisz nosić maseczkę i trzymać dystans, nadal test wykryje u ciebie Covida. Ale pamiętaj, ze jest skuteczna aż w 96%......Bajki (szczepionka) dla idiotów??? Aha, nikt nie bierze odpowiedzialności za efekty uboczne, ale jest "całkowicie bezpieczna" choć w USA 1157 osób zmarło po zaszczepieniu, i jest tam już oficjalnie (czyli zupełnie inaczej niż w Polsce) ponad 15 500 (dane z czwartku) zarejestrowanych niepożądanych powikłań poszczepiennych. Ale jest bezpieczna i skuteczna??
Nero
8 miesięcy temu
Bzdur ciąg dalszy. Jeszcze nikt na świecie n i e wyizolował tego wirusa. Jedyne co naukowcy mają wyizolowane to drobny, mikro wręcz fragment jakiegoś czegoś, co z hałasem nazwano wirusem. Do tej pory ten najdłuższy "uznany za wirusa" fragment sekwencji DNA to t y l k o 39 par sekwencyjnych, podczas gdy przeciętny wirus ma takich par do nawet 40 tysięcy. Zatem udają, że ten 1 promil pozwala mówić o jakimś nowym groźnym wirusie. Tylko czemu wszystkie objawy są identyczne jak przy naszej klasycznej grypie właściwej wywołanej groźnymi ale typowymi w Polsce od lat wirusami grypy typu A i B? I dlaczego nagle w Polsce "zniknęły" te zawsze obecne u nas wirusy i sama grypa? I dlaczego rząd nie sprowadził - zanim wybuchła "ta" rękoma epidemia - odpowiedniej liczby szczepionek na grypę? Czyżby już na jesieni 2019 wiedzieli, że grypa w Polsce po prostu "zniknie" i szczepionki na grypę nie będą już NIGDY potrzebne?
Lay
8 miesięcy temu
Ludzie na co wy liczyć naprawdę skąd ta prawda ma iść to bzdury zakłamanie nie wierzę w to absolutnie Dlaczego mam wierzyć w to co ktoś pisze Dlaczego prawda nas może tylko wyzwolić prawda Każdy z nas ma rozum co poniektórym
PUNK
8 miesięcy temu
Nie ma Boga są pieniądze,nie ma prawdy są pieniądze,nie ma miłości są pieniądze,nie ma nadzieję są pieniądze.
yyty
8 miesięcy temu
Kiedy będzie wariant serowo cebulowy? Już się doczekać nie mogę
Grypa2o2o
8 miesięcy temu
Dawnymi laty,gdy na uczelniach medycznych wykładano jeszcze nauki medyczne,można było dowiedzieć się,że zmutowany wirus jest mniej groźny,choć może się nadal dobrze rozprzestrzeniać.
1234
8 miesięcy temu
Ile ci naukowcy biorą za gadanie tych bzdur
bELpifdn
Basiek
8 miesięcy temu
Co się dziwić w końcu to Sosnowiec hahaha
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić