Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Leśnicy mają nie lada problem. Koszmarny widok pod Bartoszycami

56
Podziel się

Lasy Państwowe poinformowały o przeraźliwym odkryciu. W Nadleśnictwie Bartoszyce ktoś wyrzucił do lasu zwłoki bydła. Przed leśnikami stoi teraz nie lada problem.

Leśnicy mają nie lada problem. Koszmarny widok pod Bartoszycami
Rozkładające się szczątki bydła będą trudne do usunięcia (Facebook @Lasy Państwowe)
bETpXdwB

W Nadleśnictwie Bartoszyce w olchowym lesie znaleziono rozkładające się szczątki bydła. Rozkładających się zwłok krów naliczono w sumie sześć, a kolejne odkryto na pobliskim prywatnym polu.

Zwłoki bydła w lesie. Leśnicy mają problem

Zwłoki zwierząt znajdują się na zalewisku utworzonym przez bobry. Sytuacja jest trudna dla bartoszyckich leśników, gdyż pozbycie się szczątków będzie kosztowne i skomplikowane.

bETpXdwD

Na razie nie wiadomo, kto wyrzucił martwe zwierzęta do lasu. Sprawę bada policja. Leśnicy mają zamiar wystąpić przeciwko sprawcy w roli oskarżyciela posiłkowego i liczą, że pokryje on koszty akcji utylizacyjnej.

bETpXdwJ

Przy okazji tego niefortunnego znaleziska Lasy Państwowe przypomniały, że to nie pierwsza tego typu sytuacja na ich terenach. Dwa lata temu w Nadleśnictwie Kupydy nieznany sprawca wyrzucił ponad 15 tys. zgniłych jaj. Tożsamości sprawcy nigdy nie udało się ustalić, a koszty utylizacji musiało ponieść nadleśnictwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpXdxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Jerzy
7 miesięcy temu
Jak czytam komentarze to załamuje mnie jak slabo wyksztalceni sa polacy. Piszecie takie bzdury... utylizacja jest darmowa,wystarczy zglosic.a trupy w wodzie powoduja zatrucie zrodła
art12
7 miesięcy temu
Zostawić muchy i inne stworzenia zjedzą, to nic nie kosztuje 2 3 miesiące i śladu nie będzie, mało to padłych zwierząt po lasach, a oni już wielkie koszty utylizacji już jak tu kasę wykręcić
Dorcia
7 miesięcy temu
A co nie byli zaszczepieni przecież to taki mały kraj że chyba już wszyscy są zastrzepieni, a może to po szczepionkach
bETpXdxf
ijuż
7 miesięcy temu
To jakiś katolicki hodowca.
rolnikzpodlas...
7 miesięcy temu
I z czego ten problem? Kiedyś to się za stodołą zakopało jak zwierze padło i już,a teraz , weterynarz , utylizacja i oczywiście olbrzymie koszty 500-1000 zł od sztuki ./świat stoi na głowie . A jak leżały w lesie rozkładające się zwłoki łosia i ktoś zabrał głowę z porożem to też wielka afera ,że nie wolno ??? Te zdechłe zwierzęta to nie plastik , po paru tygodniach śladu po nich nie będzie :)
qwe
7 miesięcy temu
poprosić wojsko oddziałały chemiczne niech poćwiczą prawdziwą akcję.
robocop56
7 miesięcy temu
A niby jaki to problem dla lesnikow ??? Czy nie padaja w lesie dzikie zwierzeta ??? I co lesnicy tez maja z nimi problem ??? Po prostu zjadaja je zwierzeta i insekty ! Jest to w ostatecznosci nawoz dla lasu !
maria
7 miesięcy temu
jak dawniej pozbywano sie padliny?Teraz wszystko za PINIUNDZE,,,na tym zyje gospodarka,Skad rolnik ktoremu padlo bydlo wezmie pieniadze na oplate,krematorium,
bulbazaur
7 miesięcy temu
Inwestycje w foto pułapki zwrócą się w ciągu kilu miesięcy.
afrykaner
7 miesięcy temu
bogatemu nic nie zrobią.
stahoeu
7 miesięcy temu
No jak to kto to wyrzucil? Przecize to jakis polski katolik. Kto inny?
Gość
7 miesięcy temu
Człowiek to wynaturzenie, największy błąd stworzenia jaki mógł powstać. Abominacja to za mało powiedziane
Kamil
7 miesięcy temu
Tyle krów!!! Tyle jaj!!! I na prawdę nie wiadomo do kogo mogły należeć???? Każdy w tym rejonie ma hodowlę kur i dziesiątki sztuk bydła??? Cieniasy. PIS zagwarantował wam kary po bezwzględnym udowodnieniu winy no to macie! Pewnie doskonale wiadomo kto je wywalił ale... UDOWODNIJCIE TO!!! Jakiś film ktoś nakręcił może? Oto wprowadzone chore prawo chroniące PRAWDZIWYCH bandytów i przestępców. Dlatego mają tak duży elektorat...
bETpXdwX
Hiena.
7 miesięcy temu
Wypożyczyć z Zoo jakichś padlinożerców teren ogrodzić i je tam wpuścić i po problemie a zwierządka będą najedzone i zadowolone .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić