Leśnicy mają nie lada problem. Koszmarny widok pod Bartoszycami

79

Lasy Państwowe poinformowały o przeraźliwym odkryciu. W Nadleśnictwie Bartoszyce ktoś wyrzucił do lasu zwłoki bydła. Przed leśnikami stoi teraz nie lada problem.

Leśnicy mają nie lada problem. Koszmarny widok pod Bartoszycami
Rozkładające się szczątki bydła będą trudne do usunięcia (Facebook @Lasy Państwowe)

W Nadleśnictwie Bartoszyce w olchowym lesie znaleziono rozkładające się szczątki bydła. Rozkładających się zwłok krów naliczono w sumie sześć, a kolejne odkryto na pobliskim prywatnym polu.

Zwłoki bydła w lesie. Leśnicy mają problem

Zwłoki zwierząt znajdują się na zalewisku utworzonym przez bobry. Sytuacja jest trudna dla bartoszyckich leśników, gdyż pozbycie się szczątków będzie kosztowne i skomplikowane.

Na razie nie wiadomo, kto wyrzucił martwe zwierzęta do lasu. Sprawę bada policja. Leśnicy mają zamiar wystąpić przeciwko sprawcy w roli oskarżyciela posiłkowego i liczą, że pokryje on koszty akcji utylizacyjnej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przy okazji tego niefortunnego znaleziska Lasy Państwowe przypomniały, że to nie pierwsza tego typu sytuacja na ich terenach. Dwa lata temu w Nadleśnictwie Kupydy nieznany sprawca wyrzucił ponad 15 tys. zgniłych jaj. Tożsamości sprawcy nigdy nie udało się ustalić, a koszty utylizacji musiało ponieść nadleśnictwo.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić