Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Przerażające ustalenia naukowców. Wiemy, ile koronawirus może przetrwać na banknotach

5

Bardzo niepokojące są najnowsze ustalenia naukowców. Podali oni, że koronawirus może przetrwać na banknotach niesamowicie długo - prawie miesiąc!

Przerażające ustalenia naukowców. Wiemy, ile koronawirus może przetrwać na banknotach
Jak długo koronawirus może przetrwać na banknotach? (Pixabay)

Koronawirus wciąż w natarciu. Z dnia na dzień wzrasta liczba potwierdzonych przypadków w naszym kraju i nie tylko. Sytuacja jest bardzo niepokojąca.

Naukowcy prowadzą prace mające na celu wynalezienie szczepionki. Jednocześnie badają zachowanie koronawirusa w różnych sytuacjach. Ich najnowsze wnioski nie są optymistyczne.

Naukowcy odkryli, że w temperaturze 68 stopni Fahrenheita (20 stopni Celsjusza) SARS-CoV-2 był niezwykle wytrzymały na gładkich powierzchniach, takich jak telefony komórkowe i inne ekrany dotykowe. Przetrwał 28 dni na szkle, stali i banknotach - donosi CBS.

Z tych badań wynika, że COVID-19 może przetrwać na banknotach przez blisko miesiąc. W związku z tym warto rozważyć rezygnację z płacenia przy ich użyciu.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

W środę 14 października w naszym kraju potwierdzono łącznie 6 526 przypadków koronawirusa. To nowy rekord.

W sumie w Polsce stwierdzono do tej pory 141 804 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 217 osób.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 6 084 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 467 respiratorów. 249 349 osób przebywa w kwarantannie, a 33 071 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 83 847 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić