Przerażający widok. Turyści utknęli na wysokości 300 metrów

9

Na Parwanoo Timber Trail w Indiach doszło do nagłej awarii kolejki linowej. Wagon, w którym przebywało łącznie 11 osób, utknął na wysokości 300 metrów. W sieci pojawiły się nagrania z trwającej kilka godzin akcji ratunkowej.

Przerażający widok. Turyści utknęli na wysokości 300 metrów
Kolejka utknęła na wysokości 300 metrów. (Twitter)

Do przerażającego incydentu doszło w Indiach około 35 km od miasta Chandigarh. Nad szlakiem Parwanoo Timber Trail doszło do awarii kolejki linowej, a 11 osób utknęło na wysokości ponad 300 metrów.

Utknęli na wysokości 300 metrów

Akcja ratunkowa trwała ponad 6 godzin, ale wszystkich udało się bezpiecznie sprowadzić na ziemię.

Nie napotkano wielu trudności w uratowaniu pasażerów i transportowaniu ich na ziemię. Jedna osoba na raz, po owinięciu każdej linami. Uruchomiono ratowniczą kolejkę linową, aby wydostać ludzi - przekazał dla "Tribune India" zastępca nadinspektora lokalnej policji.

Z relacji jednej z uratowanych osób wynika, że wszyscy pochodzili z Delhi. Z ocalałymi turystami rozmawiał minister stanu Himachal Pradesh - Jai Ram Thakur. Thakur powiedział, że władze zareagowały natychmiast wysyłając na miejsce profesjonalną grupę ratunkową National Disaster Response Force (NDRF) oraz śmigłowiec.

W sieci pojawiło się wiele nagrań i zdjęć z akcji ratunkowej. Na niektórych można zobaczyć, jak jedna z osób jest powoli opuszczana na linie. Inne filmiki pokazują wnętrze wagonika i przerażonych pasażerów, którzy rozmawiają o tym, że się boją i ze względu na swój wiek nie dadzą rady się wydostać.

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane. Na miejscu znajduje się policja w towarzystwie ekspertów, którzy ustalą, dlaczego wagonik nagle się zatrzymał na tak dużej wysokości.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Wygłodzona błądziła po mieście. Do miasta wszedł niedźwiedź po raz pierwszy od 40 lat
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić