aktualizacja 

Prześwietlili inwestycje Fundacji Orlen. Wozy strażackie i parking dla kościoła

298

Koniec epoki Daniela Obajtka w Orlenie nastąpił 5 lutego. Od tego momentu wiele mówi się o majątku, jaki w ostatnich latach zgromadził były wójt Pcimia. Teraz jak ustalił portal Goniec.pl, Fundacja Orlen przekazała między innymi darowizny na zakup co najmniej dwóch wozów strażackich dla remizy w miejscowości, w której mieszkał Daniel Obajtek.

Prześwietlili inwestycje Fundacji Orlen. Wozy strażackie i parking dla kościoła
Kulisy majątku Daniela Obajtka. Co sfinansowała Fundacja Orlen? (PAP, Radek Pietruszka)

W czwartek 1 lutego rada nadzorcza zdecydowała się odwołać Daniela Obajtka tuż po tym, jak on sam oddał się jej do dyspozycji. Zgodnie z komunikatem spółki pełnił swoją funkcję do 5 lutego. Dzień później odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZA).

Wiele mówi się o majątku byłego prezesa Orlenu. Wirtualna Polska ustaliła, że 21 listopada między godz. 7:24 a 8:49 w 19 księgach wieczystych działek, których Obajtek jest właścicielem lub współwłaścicielem pojawiły się wzmianki o nowym wpisie w dziale księgi, który opisuje status własności nieruchomości. Później pojawiły się kolejne wpisy. Według "WP" za pośrednictwem sześciu sądów w 20 księgach pojawiły się takie wzmianki.

W przypadku znacznej części działek wpisy dotyczą aktu darowizny - przenoszącej własność nieruchomości Daniela Obajtka na jego syna Piotra, ale z prawem użytkowania nieruchomości przez Daniela Obajtka. W ten sam sposób Obajtek przekazał synowi w kwietniu 2022 r. działki w Stróży koło Pcimia, gdzie znajduje się m.in. dom rodzinny Obajtków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spytali Polaków o powołanie kobiet do wojska. "Bez sensu"

Nowe ustalenia ws. Daniela Obajtka

Teraz jak ustalił Goniec.pl, Fundacja Orlenu przekazała darowizny na zakup co najmniej dwóch wozów strażackich dla remizy w miejscowości, w której mieszkał Daniel Obajtek.

Ponadto parafia kościoła, do jakiej Obajtek uczęszcza na msze, położona niecały kilometr od willi, którą postawił wraz z bratem - w kwietniu 2020 r. otrzymała od Fundacji Orlenu 47 tys. złotych na remont parkingu i chodnika.

Dziennikarze Gońca przyjrzeli się nieruchomościom Obajtka, w tym sławnej "willi" z 60-metrowym basenem. Na działkach należących do rodziny i byłych parterów biznesowych byłego prezesa Orlenu postawiono imponujące instalacje fotowoltaiczne.

W tle są także inwestycje dokonane przez samą spółkę Skarbu Państwa, które miały wspierać najbliższe okolice swojego byłego prezesa.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić